Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie marzen dziecinnych
(06.02.12, 19:15)margor55 link napisał(a): nie jestem pewien czy refraktory w Obserwatoriach Lick i Yerkes maja optyke adaptatywna. to stare instrumenty, a ich obiektywy sa achromatyczne. ale nie mam pewnosci.

Optykę adaptatywną stosuję się tylko w reflektorach  Tongue
Odpowiedz
Witam,

(06.02.12, 19:59)wanderer link napisał(a): Optykę adaptatywną stosuję się tylko w reflektorach  Tongue

oczywiście - nie można przecież w refraktorach stosować podpory z kilkudziesięcioma punktami podparcia z jednej strony soczewki !  Big Grin
  Dodam, że niedawno obiektyw refraktora Licka został przepolerowany i sfiguryzowany na nowo - odzyskał dawną "świeżość" i ostrość. Zdolność rozdzielcza dla niego to ok. 0.15".  Smile
Odpowiedz
pytanie mojego dziecka: Mamo dlaczego na księżycu nie ma kontynentów skoro je widac z Ziemi??

---
rozdzielacz hydrauliczny
Odpowiedz
(26.03.12, 09:50)amysek link napisał(a): pytanie mojego dziecka: Mamo dlaczego na księżycu nie ma kontynentów skoro je widac z Ziemi??

Bo nie ma wody?Wink
Pozdrawiam
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości