Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil 17
Z mapami tak bywa, że jak za dużo jest gwiazdek i pamięci w kompie malo to tak samo nie można prawidłowo wygenerować taj mapki i także często nie da się jej zapisać.
Może masz mało RAM-u?

zrób jeszcze taki eksperyment:

Odznacz okienka (aby były puste):
[  ] Uwzgledniaj planetę
[  ] Siatka miesięcy
[  ] Siatka godzin.

Wygeneruj linie i zobacz czy program zapisuje.

Także sprawdź, czy przy wybraniu opcji "POLA" w RWP też nie chce sie plik zapisać.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
RAMu mam 1 GB i Windozę XP. Nadal mimo odznaczenia tych opcji wychodzi błąd.
Poczekajmy na innego beta testera.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
a ja mam 3 GB RAM... i wszystko chodzi OK.
Może tu jest cienkość ?
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
(16.09.10, 19:40)Alferek link napisał(a):RAMu mam 1 GB i Windozę XP. Nadal mimo odznaczenia tych opcji wychodzi błąd.
Poczekajmy na innego beta testera.

Ja nie mam żadnych problemów ani przy zapisie mapek ani przy zapisie RWO czy RWP. Mam 2GB RAM oraz XP.
Odpowiedz
Tak łatwo jest krytykować jak się samemu nic nie umie. Ja jestem pełen podziwu dla ogromu pracy, którą wkłada Janusz aby każdego zadowolić. Wystarczy tylko sprawdzić godziny w jakich powstawały aktualizacje tego programu. Jeśli się naprawdę komuś nie podoba ten program to są inne a my miejmy trochę szacunku dla człowieka, który poświęca swój czas po to aby program był jeszcze lepszy i sprawniejszy. Myślę iż ilość RAM nie ma tu wielkiego znaczenia. Ja mam tylko 512 RAM i program chodzi beż zarzutu. Wiem, że kiedy miałem kłopot z datą systemową Janusz za wszelką cenę starał mi się pomóc. jest nas kilku tak naprawdę, którzy współtworzyli ten program i ta krytyka uderza także w nas.
Janusz to co robisz jest naprawdę godne podziwu i broń boże nie zaoruj tego.
Pozdrawiam!
Tadek
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
Tam od razu "orać" Wink AstrojaWil to kombajn, do którego nie każdy ma zestaw 666 kluczyków by go odpalić. Jedyne co w tym programie wypadałoby zmienić/ulepszyć to interfejs. Wyszukać (np. na Goldenline) jakiegoś projektanta interfejsów / eksperta usability, UX, który by przygotował makiety interfejsów dla poszczególnych widoków, czy nawet zaprojektował podstawową nawigację i dostęp do poszczególnych opcji. Nie jest to aplikacja komercyjna więc można liczyć na niekomercyjną pomoc Wink Na co dzień używam Linuksa i większość aplikacji ma ten sam problem w mniejszym lub większym stopniu. Interfejs robi programista a nie projektant i wychodzi potworek Big Grin
Zestaw: SkyWatcher SCT 11" * Basler Ace, DSI III Pro * itd. WWW: Moja strona astro
Odpowiedz
Nie podobało mi się, że nazwy własne nachodzą na siebie, na linie, na gwiazdy i dlatego dorobiłem do programu w mapach kwadratowych EDYTOR położeń opisów gwiazdy - oznaczenia Bayera i nazwy własne. Wystarczy te dwa opisy poprzestawiać, aby mapki zaczęły lepiej wychodzić. Tak powstaje wersja 17.02, która ujrzy światłodzienne w przyszłym tygodniu. Troche jeszcze nad nią popracuje i dopieszczę, aby w ustawieniach domyślnych mapki już się ślicznie generowały. Poniżej dzisiejsza próba nowej mapki i screen roboczy z edytorem.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
W okolicach Oriona widać zdecydowaną poprawę czytelności "nowych" mapek z poukladanymi opisami.
(Wersja 17.02 - inaguracja 29 IX)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wersja 17.02 już prawie na ukończeniu. Instalator będzie do pobrania w sobotę, a nakładka pewnie w piątek 1 X 2010 wieczorem.
W nowej wersji sporo wysiłku mnie kosztowało wprowadzenie możliwości wybrania położenia opisu każdej gwiazdy i obiektu, dzięki czemu mapki są jeszcze czytelniejsze. Poniżej składanka z czterech zdjęć. Program jest praktycznie gotowy, ale jutro jeszcze dopieszczę Smile
Na razie próbka możliwości wersji 17.02
Dziś już można aktualizować aktualności na październik 2010.

http://www.astrojawil.pl/ftp/mapa_1702.jpg
Odpowiedz
Po dwóch tygodniach ciężkich bojów zakończyłem prace nad wersją 17.02.
Jest już dostępna w sieci.
W piątek 1 października wieczorem można ją pobrać z programu, ale jako dodatek nr 2.
Plików jest tak dużo, że całą nakładkę zbilem do jednego pliku: astrojawil_1702_pliki.zip
i jest ten plik dostępny tutaj:
http://www.astrojawil.pl/ftp/astrojawil_1702_pliki.zip

Użytkownicy AJW wersji 17.00 i 17.01 mogą po rozpakowaniu tego ZIP-a w odpowiednie foldery od razu mieć te nową wersję.

==========================================================
      W wersji 17.02 pojawiły się nowości :
        - Mapki kwadratowe i prostokątne - indywidualna edycja opisów
          gwiazd (nazwa własna, oznaczenia Bayera i Flamsteeda)
        - Mapki Kwadratowe i prostokątne - indywidualna edycja opisów
          obiektów z katalogu Messiera, NGC i IC, gromad galaktyk.
        - inne niezbędne poprawki poprawiające działanie programu.
        - poprawiłem ecznie wprowadzane w 2002 roku oznaczenia Bayera
          wszystkich gwiazd. Zdarzyło mi się wówczas pomylić jakieś greckie
          literki. Teraz programowo wprowadziłem właściwe.
        - wymieniłem linki astro na głównej stronie
        - poprawiłem w notesie dwa zeszyty nr 1 i nr 20. Reszty nie ruszałem.
          Dla pewności skopiujcie sobie folder "/prywatne".

Zmiana ta powoduje, że mapki teraz są bardzo czytelne i wyglądają
      zdecydowanie lepiej. Zapraszam do aktualizowania programu.
===========================================================

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości