Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obserwatorium astronomiczne - pytania
Buduję obserwatorium dla dzieci i w związku z tym będe miał kilka pytań .

Budowa podzielona jest na etapy , i dzieki temu uniknę ewentualnych błędów dzięki wam.

W słupie montażowym - u mnie rura metalowa , warto by umieścić jakieś przewody łączące się z montażem , ja na razie włożyłem do rury przewód zasilający montaż , aby nie platał się po podłodze , co jeszce warto tam włożyć - z góry dzieki za pomoc pozdrawiam Janusz.
Odpowiedz
Włóż kilka, 4-5, przewodów sieciowych UTP kategorii 5. W każdym masz 4 pary ekranowanej skrętki, a na tym możesz puścić właściwie wszystko: TCP/IP, RS-232, przenieść LPT (oczywiście nie wszystkie piny), USB.
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
Odpowiedz
ja bym wsypał piasek żeby wytłumić drgania i rezonanse o częstotliwościach akustycznych

pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki za pomoc , piasek w ruże też przewidziałem , gdybyście mieli jeszce jakieś sugestie to chętnie skorzystam , ja na pewno będe jeszce miał kilka pytań do was .
Odpowiedz
(05.08.10, 19:48)nevt link napisał(a): Włóż kilka, 4-5, przewodów sieciowych UTP kategorii 5. W każdym masz 4 pary ekranowanej skrętki, a na tym możesz puścić właściwie wszystko: TCP/IP, RS-232, przenieść LPT (oczywiście nie wszystkie piny), USB.

Czy kupując takie przewody powinienem od razu poprosić o zaciśnięcie odpowiednich wtyczek czy mogę póżniej zrobić to sam ?
Odpowiedz
(06.08.10, 12:55)astrokosmo link napisał(a): Czy kupując takie przewody powinienem od razu poprosić o zaciśnięcie odpowiednich wtyczek czy mogę póżniej zrobić to sam ?

Można samemu, bez problemu, o ile masz zaciskarkę do UTP. Ale te kable lepiej po obu stronach zakończyć gniazdami (RJ-45) a nie wtyczkami. Te poza słupem zamontować gdzieś na ścianie, tam gdzie planujesz postawić sobie stolik lub półkę ze sprzętem, a te na słupie w jego górnej częsci (pod głowicą montażu).

TUTAJ masz przykładową puszeczkę na dwa gniazda. Do jej zarobienia nie jest potrzebna zaciskarka. A potem sprzęt z montażu (kamerka, napędy, guider, wiatraki, grzałki, itp.) podpinasz sobie do gniazdek na słupie, a sterowanie (komputer / laptop) do gniazdek na ścianie. I żadne kabelki nie będą ci się plątać pod nogami...

Pozdrawiam, i życzę powodzenia w budowie! Smile
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości