Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nalepiej zwiększyć pole widzenia ...?
Co powinienem najlepiej zrobić żeby zwiększyć pole obrazu:

dokupić reduktor ogniskowej do Rubinara

czy kupic mniejszy z krótką ogniskową obiektyw?

Czy może projekcja okularowa?
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
chodzi Ci o pole widzenia czy pole fotografowanego obrazu ? Do tego pierwszego wystarczy kupić dobry okular o dużym polu widzenia, z tym drugim będzie znacznie gorzej, reduktory ogniskowej znacznie pogarszają jakość fotografowanego obrazu.
Zresztą Twoje pytanie należalo by zadać w poradach sprzętowych, a nie astrofoto !

pzdr !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Ja pytam w kontekście Web kamery z niemieszczącym się księżycem ;D

czyli astrofoto.. Wink
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Zobacz Papatki tutaj
http://astro4u.net/yabbse/index.php?boar...eadid=1303
i powiedz jak zwiększyć pole...

ps. Szkoda że Janusz musi trzymać te banany ;D odpowiedź miałbym juz wczoraj ;D a tak niewiem jeszcze co robić...
Odpowiedz
wybacz MacArti, ale zgadywać w jakim kontekście pytasz nie będę - bardzo Cię proszę zadawaj pytania precyzyjnie, jeżeli chcesz otrzymywać konkretne odpowiedzi !
Księżyc z weba wychodzi w całości w okolicach 300~400 mm - nie wiem czy warto inwestować w reduktor ogniskowej do rubinara - nie wiem czy w ogóle dostaniesz coś takiego i czy przypadkiem cena nie przekroczy wielokrotnie wartości Twojego obiektywu.
Masz dwa wyjścia - pierwsze bez dodatkowych nakładów finansowych - fotografować Księżyc w kawałkach i go składać - ma to sens z wielu względów - będziesz miał większy obraz (w pikselach) a wiec będziesz mógł wykonać np. odbitkę, będziesz miał więcej szczegółów a o to chyba chodzi, zmniejszenie go to żaden problem.
Sposób drugi to zakup jakiegoś obiektywu w okolicach 300 mm - nada się nie tylko na Księżyc, ale jest to już większy wydatek, choć patrząc perspektywicznie i tak pewnie będziesz kiedyś taki nabywał !

pzdr !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Jest kilka sposobów na ten problem.
1) zrobić mozaikę całej tarczy z fragmentów.
2) użyć okularu o b. długiej ogniskowej.
3)kupić obiektyw o ogniskowej 200-300 mm.
Odpowiedz
b. długie to znaczy np. 40mm? (to juz jest długie?) a nie będzie mi majaczyło czarne pole lusterka wtórnego ???
bo pamietam jak robiłem fotki z lantana to tak było ??? przy ogniskowej 24-20mm na środku miałem czarnawo ???
Odpowiedz
Z tym może być problem, bo masz Rubinara 500/5.6.
A to wszystko przez tulejkę redukcyjną, która musi mieć swoją długość i szkoda jej skracać. Wtedy dało by się zmniejszyć odległość między okularem, a matrycą kamerki. Teoretycznie nic nie da się powiedzieć, trzeba to spraktykować.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości