Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mars 16.08.2003
Dla rozładowania napięcia na Forum, moja ostatnia fotka Marsa:
[Obrazek: mars_2003.08.15_23h50m_ut.jpg]
Nie będę pokazywał surowej klatki, bo tam poprostu gówno widać. Cały czas mam przed oczami ten filmik z Marsikiem, który był prezentowany na S&T...
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Tamten filmik był nagrywany chyba przy 30 kl/s. a więc uciekło z niego wiele informacji.Strach pomyśleć jak wyglądałyby pojedyncze klatki robione przy 5 fps Smile
PS.Fota mi sie podoba :-D
Odpowiedz
No pikne te fotki ! 8)
Odpowiedz
A to udało mi się zrobić przed chwilką - Mars świecił przez warstwę wysokich chmur, wielkie halo wokół Księżyca, a efekt, śmiem twierdzić - nie kiepski!
[Obrazek: mars_2003.08.16_ut.jpg]

Kilka szczegółów na www.bielack.got.pl/astronomia/ (opozycja Marsa).
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Witaj Piotrze.Dwa pytania.1-Skąd masz mapkę poglądową? 2-czemu są zamienione strony prawa z lewą? PS. SUPER foty
Odpowiedz
(17.08.03, 11:36)HAMAL link napisał(a):Witaj Piotrze.Dwa pytania.1-Skąd masz mapkę poglądową? 2-czemu są zamienione strony prawa z lewą? PS. SUPER foty
1. Maleńki programik "Mars Previewer II". Polecali go na stronie S&T, poszukaj proszę linku w dziale Oprogramowanie na naszym Forum, post nazywał się (chyba) "Marsjańskie programiki".
2. Strony są zamienione bo w moim talu 200K tak właśnie widać (nasadka 90°). I w swojej zarozumiałości nie pomyślałem do tej pory, że ktoś może mieć inaczej Wink Poprawię się na przyszłość.
Odpowiedz
Smile Mam nadzieję Piotrze że Cię nie uraziłem,chodziło mi bardziej o to że taka nasadka to dodatkowe straty na jakości obrazu.Nie wiem może jest ona w Tal-e niezbędna do zakresu ostrości? ??? Z góry przepraszam.
Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego niektórzy fotografują przez nasadkę kątową. Poza tym że odwraca obraz stronami, to jeszcze bywa zakurzona i degraduje przez to obraz w kamerce.
Odpowiedz
Dlaczego fotografuję przez nasadkę - odpowiedź jest banalna:
- bez tej nasadki nie mam możliwości podczepić Vesty i ustawić ostrości. Musiałbym zamówić specjalną, 20cm chyba przedłużkę/redukcję Vesta/Tal. Wyciąg okularowy w 200K jest, nazwijmy to, nie do końca przemyślaną konstrukcją.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości