Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meade ETX - czy można wgrać inną wersję oprogramowania
Kochani,
Tym postem debiutuję na forum dlatego w pierwszej kolejności pozdrawiam wszystkich serdecznie Smile
Astronomią interesuję się od kiedy tylko pamiętam. Teleskopów i lornetek już kilka przerobiłam (chińskich,ruskich,niemieckich, wreszcie japońskich). Obecnie przymierzam się do zakupu teleskopu rodzinnego. Przeglądam różne oferty, m.in. z Niemiec. Z uwagi na to że sprzęt używać będą też młodzi astronomowie i również dlatego że jestem ciekawskim gadżeciarzem (hi,hi przyznaję się do tego bez bicia) chcę zakupić telep z GOTO. Wypatrzyłam w dobrych cenach Meade ETXy, ale wiąże się z tym jeden subtelny problem tj. wersja językowa oprogramowania. Tzn. ja wszystko fersztejen, ale  młodzież jeszcze nie fersztejen ;D  Niemieckie oprogramowanie jest do bani z jeszcze jednego powodu. Jak wiecie w j. niemieckim występują absurdalnie długie słowa, które często się nie mieszczą w wyświetlaczu ;D Dlatego mam pytanie, czy ktoś już może w ETXach wgrywał "system" w innym języku? Jest gniazdko którym się to cudo podłącza o kompa i aktualizuje bazę danych obiektów, więc teoretycznie to powinno być wykonalne. Może ktoś już z Was to przećwiczył w praktyce? 
Pozdrawiam wiosennie i życzę wszystkim forumowiczom dużo bezchmurnego (nie tylko) nocą nieba!
over
Ali Maga  8)
Odpowiedz
Pewnie gdybym pytała o Syncię nie zapadło by takie niezręczne milczenie  ;D
Po dwóch dniach przeczesywania netu dotarłam do takich informacji na stronie dedykowanej ETXom (http://weasner.com - bardzo ciekawa stronka, nie tylko dla użytkowników tych teleskopów). Może ktoś jeszcze będzie mial podobny dylemat...

Q. My AutoStar is displaying a foreign language. How do I change it?
A. Turn on the telescope, press "ENTER" for the date, "ENTER" for the time, and then "ENTER" for Daylight Savings. Next press MODE once and then press the up arrow key (lower left of the keypad) once. Press ENTER twice to reset. You should now be at the language prompt. This assumes that your AutoStar ROM contains multiple languages.
If that doesn't work then you will either have to exchange the AutoStar #494 or get a #497.
...
Pozdrawiam
Ali Maga

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości