Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawianie ostrości do astrofotografii - maska Bahtinov'a
(28.05.09, 12:30)wessel link napisał(a): Ja jutro obiecuję pokazanie fotki mojego korka kanalizacyjnego z zamocowaną maską.
Dzięki Dominik ! Maska jest swietnie wykonana!
Pozdrawiam
MK
ja również dziękuję Maćku. Cieszę się że wszystko jest OK.
A gdzie te obiecane zdjęcia ?
Pozdrawiam Dominik
Dominik Ball - Częstochowa WO80FD | HEQ-5 Syntrek | DSI III Pro
Odpowiedz
No więc tak:
Gotowa maska zainstalowana na korku kanalizacyjnym wygląda jak poniżej:

[Obrazek: dsc0193g.jpg]

Założone na FSQ 106 jak poniżej:

Brak widocznych szczegółów na czarnych elementach wynika z tego, że całość pomalowałem natryskowo czarnym matowym lakierem.

[Obrazek: dsc0195w.jpg]
Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
Odpowiedz
(31.05.09, 11:32)wessel link napisał(a): No więc tak:
Gotowa maska zainstalowana na korku kanalizacyjnym wygląda jak poniżej:
Brak widocznych szczegółów na czarnych elementach wynika z tego, że całość pomalowałem natryskowo czarnym matowym lakierem.
gratuluję pomysłu Maćku świetnie to wygląda  Smile kilku osobom podesłałem Twój pomysł mocowania i wiem że sporo z nich zrealizowała go z powodzeniem  8) musisz go chyba opatentować  Wink
Jednocześnie chciałem poinformować że zbieram do końca tygodnia zamówienia na ostatnie w tym okresie cięcie. Czy jeszcze kontynuacja - nie mogę obiecać.
Pozdrawiam Dominik 
Odpowiedz
Hej, tak się ostatnio zastanawiam nad sposobem zamontowania maski na teleskopie. Patent Wessela jest bardzo fajny, rozważam też inne metody montażu i stąd moje pytanie: Jaki jest margines błędu jeżeli chodzi o zachowanie osiowości maski i optyki teleskopu? Czy przesunięcie środka maski względem osi optyki o np 1 mm spowoduje niedokładność ostrzenia? Ciekaw jestem tego gdyż nie dysponuję precyzyjnymi narzędziami pozwalającymi zachować taką dokładność z jaką wykonana została sama maska  :roll:
Pozdrawiam
Wojtek
Odpowiedz
W związku z dalszym zainteresowaniem maską Bathinova ponawiam akcję   
Wszelkie pytania proszę kierować na PW. Zamówienia zbieram do 7.07.2009.
Wszystkie zasady i wcześniejsze informacje pozostają bez zmian
Odpowiedz
Ogłaszam kolejną akcję na cięcie masek Bathinova. Pytania proszę na PW
Czekam do środy 11.11.2009 wieczorem.
Odpowiedz
z uwagi że mam dużo pytań o maski udało się zrobić rezerwację maszyny w przyszłym tygodniu.   
Dla wszystkich którzy przegapili poprzednią sesję ogłaszam koleją - zamówienia zbieram do niedzieli 29.11.2009.
Cena bez zmian 6zł za każdy centymetr średnicy maski (60gr za mm) + 6zł wysyłka (koperta bezpieczna - usztywniona)
Maski generuje się na stronie http://astrojargon.net/MaskGenerator.asp...eSupport=1

Istotne dane jakie trzeba wypełnić w formularzu to:

FocalLength - rzeczywista ogniskowa w mm (należy uwzględnić korektor/Barlow itp)
Aperture - apertura - średnica lustra, obiektywu w mm
EdgeThikness - dodatkowy margines na oprawę - UWAGA !!! ważna zależność Aperture+(2*EdgeThikness)=średnica krążka w [mm]
Central obstruction diameter - opcjonalnie - średnica obstrukcji centralnej w mm(jeżeli jest potrzebna tak jak np. Shmidt-Cassegrain)
Open center - jeżeli została wpisana średnica obstrukcji należy podać czy ma być otwarta czy zamknięte

Gotowy plik SVG proszę przesłać do mnie na mail (coy_coyote[malpa]poczta.onet.pl).
Przy generowaniu chętnie pomogę ale muszę znać parametry waszych "rurek"   
Nie znam wszystkich typów teleskopów więc symbole nic mi nie dają
Odpowiedz
Rusza kolejna akcja, na zgłoszenia czekam do końca kwietna 2010r
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt. Wszystkie informacje z poprzedniego postu są aktualne.
Odpowiedz
Niniejszym ogłaszam powakacyjną akcję cięcia masek.
Wszystkie informacje znajdziecie porę postów wyżej.
Zmienia się koszt wysyłki z 6zł na 6.50zł
Na zgłoszenia czekam do 12.09.2010 (niedziela)
Pozdrawiam Dominik
Odpowiedz
Na Waszą prośbę rusza kolejna akcja wycinania masek Bathinova
Wszystkie istotne informacje znajdziecie  poście powyżej.
Na Wasze zamówienia czekam do 25.10.2010 (niedziela) od poniedziałku 26.10.2010 zaczynam realizować zamówienia wg kolejności przesyłania zamówień.
Pomoc i dodatkowe pytania proszę kierować na PW lub na adres emial: coy_coyote[malpa]poczta.onet.pl
Pozdrawiam
Dominik
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości