Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie raportów PDF
Przemyślałem sprawę z przetwarzaniem danych z myślę, że jest to jednak chybiony pomysł. Większość osób tutaj dysponuje dostateczną wiedzą by bez problemu samemu opracować szybko dane chociażby w Excelu.
Więcej wysiłku kosztowałoby przekształcenie danych/dostosowanie rejestratorów do ustandaryzowanego formatu.
Jednak jeśli ktoś ma chęci i dostarczy mi danych odnośnie tego jak dane miałyby być zaprezentowane bez problem to zakoduję Smile
Jeśli chodzi natomiast o tworzenie raportów to proponowałbym stworzenie zwykłego dokumentu worda/oo w formie szablonu.

Pozdrawiam,
Łukasz
Odpowiedz
(03.07.10, 14:56)Łukasz Rodziewicz link napisał(a): Więcej wysiłku kosztowałoby przekształcenie danych/dostosowanie rejestratorów do ustandaryzowanego formatu.

To chyba może być problem. O ile wartości, które dałoby się przekształcić w dane np typu x - y na jakimś wykresie są proste, o tyle niektóre instrumenty mogą zapisywać zupełnie inne rodzaje danych, których nijak nie dałoby się ustandaryzować ze sobą.

Sądzę, że dobrym pomysłem byłoby wpierw określenie jakie dane chce się opublikować oraz jaki sposób/format dla każdego zestawu danych by był najlepszy. Dopiero potem można by sprawdzić czy warto szukać metod standaryzacji - szczególnie, że wybrany przez nas format może wcale nie być zgodny z różnymi powszechnie stosowanymi standardami (kto się bawił w satelity ten wie o co mi chodzi hehehe Wink ).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości