Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie raportów PDF
(22.08.09, 21:55)wini link napisał(a): http://rapidshare.com/files/270317963/Do...1.pdf.html

inne źródło

Jest nieźle, ale kilka uwag technicznych:
- używaj stylów - można w nich zdefiniować wysokość odstępu na tekst
- unikaj wychodzenia poza marginesy (można je ustawić w opcjach dokumentu)
- stosuj tabulację tekstu
- czcionka tekstu to co prawda kwestia gustu, ale sugerowałbym Arial.
- justowanie tekstu po enterze do lewej (nie generuje to tych dziwnych odstępów)
- kiedy wykorzystujesz obrazki, dobrze jest podać na dole źródło - przykładowo kod numeryczny (jeśli jest dostępny) lub adres do źródła (przykładowo nasa.gov itp.)

To tyle z technikaliów Wink
Później sprawdzę to jeszcze merytorycznie.

Trochę szlifu i będziesz śmigał w tym programie. Dobra rada - matematyka twoim przyjacielem jest Wink Warto przyswoić sobie matematyczne reprezentacje pozycji obiektu. Pomaga.
Odpowiedz
Dzięki Maquis za podpowiedzi. To jeszcze nie jest wersja finalna, ciągle się uczę tego programuSmile Ogólnie całe to pisanie traktuje jako możliwość nauki i zdobycia trochę wiedzy. Na razie priorytet dla mnie to merytoryka i zebranie informacji w jakąś spójną całość. Najbardziej obawiam się  błędów merytorycznych bo nie jestem żadnym ekspertem i wiem tyle ile uda mi się wyczytaćSmile
Odpowiedz
sądzę że do sworzenia raportów można równierz używac zwykłego Oped Ofice
Adam Rędzikowski dajcie gwiazdke!!!! (czy coś w tym stylu!)
Odpowiedz
(05.10.09, 13:07)adam001d link napisał(a): sądzę że do sworzenia raportów można równierz używac zwykłego Oped Ofice

Nie za bardzo - Scribus oferuje dodatkowe funkcje, których nie ma w Open Office. Spróbuj i ty!
Odpowiedz
(05.10.09, 13:07)adam001d link napisał(a): sądzę że do sworzenia raportów można równierz używac zwykłego Oped Ofice

OO nie jest programem typu DTP i nie umożliwia montażu na odpowiednim poziomie.
Odpowiedz
Jeśli ustandaryzujecie format raportów mogę stworzyć aplikację webową do automatycznego ich generowania.
Dajcie znać jeśli coś takiego jest potrzebne :-)
Odpowiedz
(28.06.10, 12:30)Łukasz Rodziewicz link napisał(a): Jeśli ustandaryzujecie format raportów mogę stworzyć aplikację webową do automatycznego ich generowania.
Dajcie znać jeśli coś takiego jest potrzebne :-)

W tym miejscu mi szczęka opadła i potoczyła się w nieznanym kierunku. Witamy serdecznie!
Automatyczne generowanie raportów byłoby naprawdę niezłe.

By być absolutnie pewnym - co rozumiesz przez pojęcie ustandaryzowania formatu raportów? Czy oznacza to wcześniej zdefiniowane miejsce na tekst, obrazki, tło i ewentualne loga? W ten sposób każdy chętny do przygotowania przenosiłby/wgrywał tekst czy obrazki w ofpowiednie miejsce a całośc by się potem 'sama' generowała? Smile
Odpowiedz
Hmm, pomysł jest niezły - tylko zastanawiam się jak by to miało działać?
Rozumiem, że chcesz parsować jakoś content, co w sumie nie powinno być tak skomplikowane, ale w jaki sposób chcesz dokonywać selekcji tekstu?
Odpowiedz
Cytat:By być absolutnie pewnym - co rozumiesz przez pojęcie ustandaryzowania formatu raportów? Czy oznacza to wcześniej zdefiniowane miejsce na tekst, obrazki, tło i ewentualne loga? W ten sposób każdy chętny do przygotowania przenosiłby/wgrywał tekst czy obrazki w ofpowiednie miejsce a całośc by się potem 'sama' generowała?
Mniej więcej tak.
Mam na myśli coś w rodzaju: http://www.quoterobot.com/

Jako raporty rozumiem bardziej sprawozdania z projektów, zaprezentowanie swoich danych z eksperymentów/misji (można pomyśleć o różnych profilach). Widzę to mniej więcej jako podział na stronę tytułową/wstęp omówienie/opracowanie/wnioski.
Możliwość wstawiania zdjęć, danych tabelarycznych z xls/csv, formatowanie. W rezultacie aplikacja generowałaby PDF według szablonu.
Główną zaletą byłoby ujednolicenie i zachęcenie ludzi do tworzenie tego typu dokumentacji.

Do w pełni automatycznego tworzenia raportów trzeba narzucić format danych wejściowych. Wszystko zależy od tego czego dotyczy raport.
Przykład - misja balonu:
  • log w postaci danych tabelarycznych zdarzenie - czas (oraz dodatkowe dane o oznaczeniach zdarzeń)
  • log z zapisem wysokości i położenia
  • funkcja temperatury w czasie
Pytanie czy to się przyjmie.

Oczywiście dostosuje się do Waszych potrzeb o ile w ogóle widzicie potrzebę powstawania takiego narzędzia :-)
Odpowiedz
Hmm, znaczy nie tyle do forum, co automatyczne opracowanie danych przez parser. No muszę przyznać, że to ma sens o ile wypracujemy standard rejestracji danych. To by pozwoliło na szybkie opracowanie wyników (choćby z lotów sond balonowych).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości