Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalendarz Zjawisk Astronomicznych
UWAGA

Dla tych, którzy chcieliby pomóc mi dodawać obrazki do Kalendarza Zjawisk Astronomicznych, aby ten kalendarz zawierał pełny obraz nadchodzących zjawisk - poniżej krótka instrukcja jak to zrobić.

1. Ustawiamy w HORYZONCIE lub OKOLICACH ciekawe zjawisko astronomiczne, (np. jakąś koniunkcję wyliczoną wcześniej w EXTRA).

2. Opisujemy krótko w linii edycji co to za zjawisko.

3. Klikamy w przycisk "do kalendarza"

4. tak postępujemy kilka razy i po wybraniu w ten sposób całej serii ciekawych zjawisk wychodzimy z AstroJaWila.

5. w podfolderze /zjawiska znajdujemy wszystkie pliki graficzne bmp mające nazwy np. 2009 02 25.bmp oraz plik zjawiska.txt.

6. Najlepiej w programie Paint wczytać te obrazki *.bmp i zapisać je w formacie TIF i będą wtedy miały nazwę 2009 02 25.TIF - zmniejszy się ich objętość bajtowa.

7. Wszystkie te pliki 2009 02 25.TIF oraz plik zjawiska.txt prześlijcie mi na maila, a ja już wrzucę na serwer i będą widoczne i dostępne dla nas wszystkich. Przedtem zamienię na GIF, aby zajmowaly mało miejsca.

Zobaczcie jak ten kalendarz teraz działa. Można dodawać zrzuty z Horyzontu i Okolic, a także wstawiać mapki z Wydruków  - pod 18 marca - mapka trasy komety Lulin.

http://astrojawil.astro-zone.pl/zjawiska...ajawil.php

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
No to ja przypomne tylko, ze ta funkcja nie jest juz wcale taka nowa. Zajrzalem do swojego folderu kalendarz i znalazlem jeszcze archiwalny pliczek ze stycznia ubieglego roku  Big Grin Wnioskuje wiec, ze takie pliki o ktorych wspomina Janusz mozna juz wysylac od conajmniej ponad roku. Warto jednak przypominac, ze program ma takie mozliwosci i ze mozna wysylac takie pliki Januszowi! Przy okazji przypomne, ze nadal otwarty dla uzytkownikow programu jest Quiz astronomiczny, czekamy na jakies nowe ciekawe zagadki astro.
Uloz ciekawe pytanie, dolacz trzy odpowiedzi z ktorych jedna jest prawidlowa, wyslij autorowi programu. Na pewno w kolejnej nakladce do programu twoje pytania znajda sie w naszym Quizie   :o !!!
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
Nie pisałem, że Kalendarz Zjawisk Astronomicznych to nowa funkcja, zmienił się natomiast adres i aby wysyłać prawidłowe składniki do kalendarza trzeba mieć wgraną nową wersję, AstroJaWil 12.04.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Uaktualniłem Kalendarz Zjawisk Astronomicznych do maja 2010.

http://astrojawil.astro-zone.pl/zjawiska...ajawil.php
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości