Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turbulencja czy optyka? (Cyferka)
a czy Wy przypadkiem nie dzielicie włosa na czworo..??
Odpowiedz
Nawet na 4 mega piksele jak zajdzie taka potrzeba Wink Wink Wink
Odpowiedz
(22.07.03, 22:43)Janusz_P. link napisał(a):Chyba perzesunięcia w kanałach są troche większe bo jeszcze śladowo widać czerwoną i zielonkawą obwódke po obu stronach Mistrzu :-\
Czy nakładałeś wszstkie fotki na siebie czy tylko obrabiałeś jedną najlepszą i jakim softem jeśli można wiedzieć ???

jak już się przesunie kanały tak jak to zrobił Michał to się może okazać, że obrazy w poszczególnych barwach mają inne kształty (np. niebieski może być trochę jajowaty itp.) zapewne pojawia się też problem z ostrością... np. kanał zielony może być ostry, a czerwony i niebieski nie... i stąd te obwódki
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Jajowatość można poprawić a czy wyostrza się osobno fotki w kanałach czy dopiero razem, po złożeniu w całość ???
Odpowiedz
jeśli jeden kanał będzie ostrzejszy od drugiego to też będą się działy różne rzeczy...

pewnie, że jajowatość można poprawić (chociaż, zapewne nie do końca, bo nie musi to być przecież prosty kształt, tylko jakieś dziwaczne rozciągnięcie po jednej tylko stronie planety), ale zdaje się Janusz Ty jesteś antagonistą nawet stackowania, a co tu dopiero mówić o takim przekręcie jak ingerencja w geometrię jednego z kanałów? Wink ;D
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
No wiesz jak już obrabiać to w pełni albo wcale, nie lubię półśrodków ani zamienników w życiu ;D ;D ;D
Może trzeba obrócić przesuwanie kanałów o inny kąt ???
Odpowiedz
Janusz jak już robisz zdjęcia to również wyznawaj proszę tą zasadę. Dla mnie jest potwornym półśrodkiem przykładanie do okularu i robienie z ręki aparatem na maku 350 mm !
Przysłałeś mi zdjęcia a ja je obrobiłem - zdjęcia są wyłącznie poskładane do kupy (pojedyncze zdjęcie - złożone kanały) nie ostrzone, i bez wavelet. Zdjęcia są w ogóle nie ostre więc nie ma o czym mówić w kwestii poszczególnych kanałów - jest również tak jak mówi Bartek - obrazy w kanałach mają inny kształt stąd szczątkowe obwódki. Nie składałem ich na zasadzie półśrodków, niestety z kiepskiego materiału trudno zrobić coś lepszego, a szkoda bo z tego teleskopu powinna wyjść brzytwa !
Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Znaczy się muszę sam sobie zrobić redukcję do okularu bo inaczej obróbka przysparza sporo dodatkowej pracy jak widzę, następne będą już z redukcji na sztywno i może nauczę sie lepiej procesingu z twoją pomocą oczywiście ;D ;D ;D
Chodziło mi o wykonanie takiej obróbki jak już raz zrobiłeś z wcześniejszej sesii i własnej wtedy inicjatywy aby pokazać co potrafisz w procesingu a widzę ze potrafisz bardzo dużo 8)
Odpowiedz
oj musisz.....

obróbka zarówno pierwsza jak to co dostałeś wczoraj polegała prawie wyłącznie na złożeniu kanałów barwnych i zmniejszeniu zdjęć !

żadnych magicznych sztuczek, ani ekwilibrystyki komputerowej nie uskuteczniałem a zajęło mi to nie więcej niż 10 minut na jeden obrazek !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Oki, to zapytam prosto z mostu da się to dopracować jeszcze lepiej czy już nie za pomocą dostępnych Ci i znajomych w obsłudze narzędzi ???
Podesłałem identyczne fotki jeszcze w inne miejsce i zobaczymy jak potraktuje je uczeń zaczynający dopiero zabawę w procesing ale o wysokich ambicjach twórczych też tu co nieco publikujący 8)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości