Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adapter RS --> USB do em200
Witam Kolegów.
Kupiłem sobie ostatnio em200 z temma2. Niestety mój laptop nie ma wejścia na RS. Muszę kupić, więc adapter RS na USB, ale słyszałem, że nie każdy działa. Może ktoś z Was miał podobny problem i może polecić jakiś model tego adaptera.
Pozdrawiam
Odpowiedz
piszesz ze złej strony
z USB na RS232
generalnie zależy od softu który ma się łączyć z montażem
ja zanabyłem najtańsze chińskie coś  i działa bezproblemowo (z montażem Celestrona)
hmmmmm...
Odpowiedz
To zależy od której strony popatrzysz Smile. Mont ma działać z Starry Night 6 Pro lub TheSky6 Pro. Mam oba softy więc, mi tam wszystko jedno żeby tylko działało. 
Odpowiedz
łeee to nie przewiduję problemów
u mnie jest tak że za każdym podłączeniem złącza
COM wyskakuje mi pod innym numerkiem
ale w sofcie mogę to bez problemów ustawić więc nie ma bólu
podejrzewam że ASCOM też nie będzie wybrzydzał  ;D
hmmmmm...
Odpowiedz
O to dzięki Jarku. Popędzę do sklepu i poźniej zamelduję czy działa  ;D.
Odpowiedz
Mam to przetestowane na dwóch przejściówkach i działało w obydwu przypadkach (z CdC). Pierwsza to było coś z USB 1.1 i chodziło bez przoblemu do chwili gdy rozbudowałem konfigurację spęrzętową - staram się podpięć całą elektronikę na jednym USB z wykorzystaniem Hub'a z 7 portami. Gdy podpinałem ALccd5 razem z tą przejściówką, to soft tracił kontakt z kamerą lub Temmą (port RS był w systemie, ale sterownik nie mógł znależć Temmy). Zmieniłem na coś z chipem Profilic  i teraz nie ma problemu.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Ja będę musiał poczekać do jutra na adapter. Brzeg Dolny to takie miasto w którym nic nie można kupić od razu  >Sad.
Odpowiedz
Pałowałem się z temma wczoraj cały wieczór. Próbowałem ze Starry N. i z CDC. Za każdym razem wywala mi 'Error 20' lub 'Error mismatch czy mismath'. Cholera wie o co chodzi. 
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości