Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01.06.08 Zielonka
Tej nocy spotkaliśmy się z Arturem na jego działce w Zielonce .

Po raz kolejny potwierdził się fakt , że jak na warunki podmiejskie jest to bardzo fajne miejsce do obserwacji i zaskakujaco ciemne.

Polowaliśmy na ISS i inne obiekty , teleskopem Artura i moim , nocka bardzo udana , nad ranem Jowisz pokazał swoje szczeguły , piękny był też widok cienkiego sierpa Księżyca.

[Obrazek: aef342064acd5d80.jpg]

Odpowiedz
[Obrazek: aaaaf7584fa4ca3e.jpg][/img]
Odpowiedz
I nie zadzwoniliście po mnie łobuzy?!  >Sad Żeby mi to było ostatni raz Wink

Jowisz słodziutki Smile
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Czemu ten Jowisz tak nisko, ach czemu  :-\

fajnie szyszedł mimo wszystko  Smile
Odpowiedz
Witam

Piękne tej Jupiterosy
Ale przyznać muszę, że ten bez IR-CUTera jest przyjemniejszy.
Gratulacje!
Adamo    http://allsky.pl
Odpowiedz
uffffffff ..
co za ulga , poprawa lepsze, brawoo  Big Grin

Pozdrawiam Dziadek.
Odpowiedz
Dzięki , było by  miło gdybyście po mimo niskiego położenia zapodali swoje fotki Jowisza , bo wiem że wielu z was robi to lepiej niż ja.

Ten z IR-CUT , jest może brzydszy ale pokazuje dużo szegułów.

Kiedy mam na podglądzie Jowisza bez filtrów trudniej ustawić ostrość z IR-CUT przychodzi to dużo łatwiej.

Powionno się złożyć dwa zdjęcia z IR-PAS i IR-CUT, problem jednak w tym że Jowisz obraca się szybko i jak nakręci się jeden fim to na drugi już jest za późno .

Trzeba by jednocześnie kręcić film z dwoma filtrami- próbowałem , wychodzi za ciemny.

Ale myślałem jeszcze o innym rozwiązaniu, mianowicie wykorzystaniu nasadki .

W jeden otwór wkładamy jadną kamerę a w drugi drugą, oczywiście obie z innymi filtrami.
Można by w ten sposób mieć nakręcony materiał w tym samym czasie z różnymi filtrami, lub z dwoma takimi samymi lub bez ale za to zamiast filmu 3 minuty mieć 2x po 3 minuty i szanse na złożenie tego w jedno z dużo większą iliścią szczegułów.

Problem jednak w tym że ja swoją nasadkę sprzedałem i nie mam czym wykonać tego testu , ale jeśli ktoś z was ma to polecam.

Odpalałem dwie kamerki na jednym laptopie i działają , jedną w innym programie drugą w innym-zachęcam do testów i czekam na wasze fotki.
pozdrawiam Janusz.
Odpowiedz
Bardzo ładne fotki.
Gratulacje!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości