Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pa, pa zaćmienie
To zaćmienie wystawiło na próbę moją (i nie tylko moją) cierpliwość. Wieczorem nic nie zapowiadało, że choćby uda się zobaczyć Księżyc, nie wspominając o fotografowaniu. Do godz. 01:30 wyglądałem przez okno wypatrując w chmurach dziury, która tchnęłaby w moje serce nadzieję. Trzynaście minut przed zaćmieniem wyszedłem z domu i... dalej czekałem... aż niespodziewanie o 02:22...

Czasy oczywiście UT.

A poniżej skrócone "fotostory".
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg175441
Odpowiedz
Masz większe te zdjęcia ? Szkoda, że ja tak nie miałem bo bym zrobił zdjęcia na 2 monitory. Byłem przygotowany sprzętowo ale cóż z tego ....  :'(
pozdrawiam
Odpowiedz
na środkowym pomorzu w czasie zaćmienia niebo było w 98% zachmurzone,wiec nici z obserwacji live.
Więcej o tegorocznym i przyszłych zaćmieniach na ciekawej stronce
http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/lunar.html pozdro
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
u mnie pogoda dopisala calkiem calkiem...niebawem wrzuce jakas line do fot
.Smile SW MAK127/1500, eq3 soligor , MT800 i takie tam..moze kiedys hEQ5
Odpowiedz
(21.02.08, 16:08)astrodziadek link napisał(a): Masz większe te zdjęcia ?
pozdrawiam

Owszem. Zrobiłem ok.90 zdjęć w formacie 3072x2304 z czego jakieś 30 nadaje się do oglądania. Reszta z uwagi na nocne zachmurzenie, poranne zamglenie oraz niedostatki sprzętowe poszła w śmietnik.

Przykład:
[Obrazek: p2210034jd9.th.jpg]
Tuż przed drugim kontaktem.
Odpowiedz
hejka a masz jakieś fotki z większym zoomem (jakim sprzętem fociłeś?)pozdro
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
(21.02.08, 13:27)Predator link napisał(a): Szymku obawiam się ze to raczej nie teoria i nie twoja...  :Smile

Nazwałem to teorią, jako moje przypuszczenie. Wiem że nie moja, ale moja w sensie, że ja tak to obmyśliłem...cóż...pogubiłem sie ;D w każdym razie wiem że nie moja  ;D
Synta 6"
Odpowiedz
Całkowite fociłem Olympusem SP-510UZ - matryca 7.1, ogniskowa 38-380 (ekwiwalent dla małego obrazka), a częściowe w projekcji przez MTO z okularem 40mm.

[Obrazek: ut0420ok5.jpg]
UT 04:20

Czerwońca złapałem w MTO tylko raz, ale jakość kiepska:

[Obrazek: ut0259xv8.jpg]
UT 02:42

Pozdro
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości