Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwadrantydy 2008 r.
(04.01.08, 17:28)Limax7 link napisał(a): U mnie niestety chwilę po napisaniu posta, zachmurzyło się i było pochmurno aż do samego rana tj. ok. 8:00  :'(

Wstawałem o 2:00 - chmury, o 4:00 - chmury ... dopiero o 8:00 jak już Słońce wzeszło zrobiło się... bezchmurnie. Szkoda, że tak wyszło. Napaliłem się na te Kwadrantydy  :-[

Limax he he nie martw się, u mnie było podobnie. Na drugi raz nie chwalimy się dobrą pogodą, lepiej nie zapeszać Wink.

Pozdr
Krzychu
Porucznik Celestron C6-N, starszy szeregowy SkyMaster 15x70 i szeregowy Tento 12x45
Odpowiedz
Witam wszystkich!!!

U mnie wszystko było OK z pogodą, ale jakoś ZHR to chyba nie setkach ale dzięsiątkach  >Sad
Już od 24.00 zerkałem, następnie wstałem o 2.35 zobserwowałem z pięć w ciągu paru sekund i z otwartymi oczami czekałem kilka minut na dalsze fajerwerki i cisza...Pomyślałem, że za wcześnie i poszedłem odpocząć (rano 0 6.00 do pracy) nie mogłem zasnąć taki byłem pobudzony. Obudziłem się tuż po 3.30 (sic!) i lecę, a po chwili ok 30st nad horyzontem raz z prawej raz z lewej i cisza...Ten drugi to nie był zwykły meteor, ale chyba bolid bo zostawił piękną smugę  :o ?!!! Żałuje, że nie miałem aparatu przy sobie!!! Później było jeszcze kilka, ale u mnie przy tak dobrej widoczności spodziewałem się więcej meteorów. Obserwacje wizualne prowadziłem w przez okienko dachowe w domu, na dworze był spory mrozik i bezchmurne niebo! Jesze wstałem tuż przed świtem ok 6.00 było jeszcze ciemno ale niestety nic już nie zauważyłem  :'(  Wrażenia jednak pozostają i tych kilka, które miałem szczęście zobaczyć zaspokoiły mój niedosyt po wiecznie nieudanych perseidach czy też leonidach.

Pozdrawiam
P.S. ...to w końcu kwadratydy czy kwadrantydy, to tak w nawiązaniu do meteorytów  Wink
Odpowiedz
(07.01.08, 00:03)alixgator link napisał(a): P.S. ...to w końcu kwadratydy czy kwadrantydy, to tak w nawiązaniu do meteorytów  Wink

upst! teraz zobaczyłem że zgubiłem n w nazwie roju  ;D
kto władny niechaj poprawi  ;D
Adam Hurcewicz Newton Uniwresał 150/900 lorneta 20x80 - uszkodzona :'( aparat cyfrowy Nikon D7100 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm Białystok +53°07'09.68" N, +23°08'15.25" E, Alt=164m http://adamhurcewicz.wordpress.com
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości