Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizyjna czołówka Sondy
Video 
Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony to profanacja Wink z drugiej - ktoś się nawet przyłożył i wyszło całkiem zgrabnie. I jak się zastanowię, to przychylam się do tej drugiej opinii.
Swoją drogą ciekawe czy osoba która to zrobiła zna nasze forum, które też ostatnio - jak widzę - jest w nowym, równie kontrowersyjnym wcieleniu.
Odpowiedz
Teraz to już mnie chyba nic nie zaskoczy... Wink Nic tylko czekać na nowe odcinki...

--
Piotr
Odpowiedz
To miło, że ktoś stara się coś robić, ale ta czołówka jest po prostu słaba.
Odpowiedz
(03.06.15, 10:09)pinto napisał(a): To miło, że ktoś stara się coś robić, ale ta czołówka jest po prostu słaba.

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził... Mnie się podoba choć brakuje mi w niej dynamiki... Wink

--
Piotr
Odpowiedz
Ktoś miał chęci i możliwości, zrobił jakąś tam wersję czołówki i... no właśnie, naprawdę do końca nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony realizacja trochę jak z roku 1977 (czy może raczej z początku lat '90), a nie jak z 2014, ale z drugiej - bardziej to oddaje klimat tamtej czołówki. Z tym, że jednak czegoś mi brakuje, a czegoś jest za dużo. Ale już nie narzekam, bo przecież źle nie wyszło.
Odpowiedz
Dawno tu nie zaglądałem. Obejrzałem nową czołówkę na YT i raczej mi się podoba.
Ja już jednak nie poprawię tej starej - brak czasu. Myślałem nawet nad nakręceniem nowego odcinka Sondy o turbinach parowych, mam nieograniczone możliwości zrobienia takiego programu włącznie z pokazaniem projektowania łopatek, obliczeniami termodynamicznymi turbiny, produkcją, montażem i uruchomieniem ale też wszytko rozbija się o czas. Mam jakieś 23 lata do emerytury, więc może zdążę Big Grin.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Nie wiem, nie pamiętam czy to już było na forum, ale fragment czołówki z wybuchem supernowej pochodzi z tego filmu (19:56). https://youtu.be/fZHeEJGtQ-I?t=1196
Odpowiedz
(09.10.18, 19:16)owenix napisał(a): Nie wiem, nie pamiętam czy to już było na forum, ale fragment czołówki z wybuchem supernowej pochodzi z tego filmu (19:56). https://youtu.be/fZHeEJGtQ-I?t=1196

Nie wiem czy było, ja widzę pierwszy raz poza czołówką SONDY. Dzięki! Smile
Odpowiedz
Scena nr 10 z mieszaniem płynów to zapis eksperymentów przeprowadzonych przez Edwarda Gibsona na pokładzie stacji Skylab w 1973 (załoga Skylab 4). Eksperyment polegał na mieszaniu wody i wody zabarwionej (nie wiadomo czym) w warunkach mikrograwitacji. Wałki do których "przyklejane są" płyny to klucze nasadowe osadzone na zaimprowizowanej platformie, którym ruch obrotowy nadano pociągnięciem nawiniętego sznurka.
Fragment wykorzystany w czołówce pochodzi z tego filmu (11:35): https://youtu.be/DaAZ71wHO2g?t=695
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości