Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kamień z nieba :)
Na początku powiem,że historia którą chce opisac jest jak najbardziej prawdziwa a raczej jej opis utrwalil sie tak mocno w mojej pamieci ze nie ulegl przekształceniu. Gdy miałam lat12-13 ( teraz mam 20ścia) byłam z rodzina u znajomych na działce za Gdynią. Oczywiście późnym wieczorem siedziałam oparta na oknie i oglądałam niebo...teraz muszę przerwać zeby wziac oddech bo nie wiem jak to napisac zeby wygladalo wiarygodnie Smile otóż na niebie pojawila sie duża, świecąca kula...napewno nie było to Irydium ani nic takiego...mozna by rzec ze byl to meteor ale jak na meteor byla dość duża i co najdziwniejsze poruszala sie zadzwiajaco jak dla mnie powoli...trwalo to dobre 4 sekundy  a ujrzalam ja w okolicach zenitu. orpcz tego ze byla duza to...hm... jakby sie żarzyła...nie zostawiala charakterystycznego ogona a gdy miala zniknac za horyzontem zobaczylam taki rozlbysk...jakby uderzyla gdzies...pamiec mam dobra i wiele lat sobie probuje wytlumaczyc co to bylo...moze jakis meteor uderzyl o ziemi a ja bylam tego siwadkiem ale prawdopodobienstwo jest tak niewielkie ze ciezko mi w to uwierzyc...
Odpowiedz
hmm bardzo ciekawa historia lecz szkoda ,ze tak dawno Ci sie przydarzyła,jestem pewien ,ze tamtego wieczora napewno ktoś to jeszcze widzial.Z całą pewnoscią nie był to iridium,ISS na 100% meteoryt lub jakiś jasny bolid....
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
A dlaczego nie był to Bolid oczywiście, że z opisu wynika, że to był bolid...Trwało to dobre 4 sekundy  a ujrzałam ja w okolicach zenitu to jest jedno zdanie, które świadczy o tym, zobaczyć tego typu zjawiska są rzadkością i może się przytrafić każdemu.Dlatego pojawienie się bolidu na niebie sprawia niezapomniane chwile i przeżycie, które tak utkwiło na stałe w pamięci Tobie.  Wink

Odpowiedz
Witam moze to troche zabawnie wyglada bo ta historia napisana prze ze mnie brzmi tak przesadnie ekscytujaco ale no coz, dotarlo do mnie ze byl to bolid ale to bylo takie...duze Tongue no coz mialam okazje zobaczyc bolida tylko raz w zyciu takze nic dziwnego ze tak to wspominam, jak na 12 latke i tak dobrze ze wzielam to za zjawisko naturalne bo moj kolega ktory tez to widzial wzial to za ufo Tongue moj dziadek, ktory jest wojskowym-lotnictwo, stwierdzil ze w takich warunkach pogodowych, niebo geste, zachmurzone ja akurat mialam szczescie bo widzialam to w odslonietej partii nieba, jego ludzie czasami widywali takie zjawiska ale mial na mysli pewnie jakies zjawiska atmosferyczne...
Odpowiedz
aha lisek to kolejna women na naszym forumowisku ,wiecej takich pozdro! jak miło,że jest z nami płec piekna Big Grin a te tzw bolidy są rzadkością miałaś szczęście,że go wiedy ujrzałaś bystrym okiem...piszesz póznym wieczorem a pamiętasz kiedy dokładnie jaka data zawsze mozna sprawdzic relacje innych ludzisk opisujących to niezwykłe zjawisko w internecie......
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
no coz obym czesciej miała szczęście zobaczyc takie zjawiska Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości