Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FAQ - Jak pisać recenzję teleskopów?
W prenumeracie Sky i Astronomy wychodzi na pewno ponad 2-3x taniej co sam praktykuję od nastu lat jak widać z dobrym skutkiem dla mojej astro wiedzy ogólnej  ;D;D;D
Odpowiedz
Moje 3 grosze...<br>Wydaje mi się, że opisowe recenzje dają wiele jeśli mówimy o jednostkowym badaniu. Ponieważ, tak mi się wydaje, będziemy mieli do czynienia z pewną populacją recenzji pochodzących od rozmaitych właścicieli różnych typów teleskopów - ogarnięcie takiej ilości opisowego materiału będzie z czasem coraz bardziej kłopotliwe. Może pokusić się o małą ankietę? Ponieważ wszyscy jesteśmy z Polski jej autor ustala np. skalę gwiazd do rozdzielenia, z odpowiedzi wywalamy wyniki skrajne i mamy wynik o znanej pewności, rozrzucie, itp. Wyobrażam sobie np. pytanie: "twój sprzęt jest najlepszy do: planet, DS, itd."<br>Wyniki będą widoczne już na pierwszy rzut oka.<br>Jeżeli zrobi się ankietkę, ludziska odeślą- to potem, tyko Ctrl+C, Ctrl+V i jechane!  Wink<br>Nie przyznaję się do głębokiej wiedzy w zakresie sprzętu, ale jeśli projekt ruszyłby w tę stronę, to poprawność metodologoczną ankiety i jej analizy statystycznej mam z kim sprawdzić.  Wink<br>Pozdrawiam<br>P.S. Mama zawsze mi powtarza: jest kilka rodzajów prawdy - święta prawda, prawda, nieprawda, gówno prawda i statystyka!  Wink<br>
Samodziałowy newton 230/1175, TAL 100R, PZO T50x70, Everest 12x60 Amator ze mnie ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości