Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje różne
Big Grin!!! Kto zasypia i sie rano budzi z AJW pod poduszka... ;D ten od razu znalazl odpowiedz na zagadke.... :Smile i az tak bardzo tego wzroku nie musial wytezac Wink
Odp. Odleglosc Moon - Mars wynosi teraz 6,8° ......  8)
To naprawde dla mnie duza niespodzianka  :o juz od dawna brakowalo mi tego w programie..... powiem krotko, duze brawa! i swietna robota....!!!
p.s.
....zaczyna mi brakowac miejsca na ekranie na pola z "V".... Big Grin trzeba chyba bedzie kupic jakis wiekszy ekran do kompa..... 8) ;D
Ah! ten Janusz to czasami przechodzi samego siebie.... ;D
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
Tym razem spełniłem prośbę GRZELa.

Wytęź wzrok.

[Obrazek: ajw_906a.gif]

KRZYSIU i Grzesiu

Wkrótce będzie pełna wersja 9.07 do pobrania.

Pozdrawiam
Janusz

PS. KRZYSIEK, kup nowy, większy monitor Smile

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Panie Januszu, chciałem przetestować wersję 9.06 i po zainstalowaniu a następnie uruchomieniu - wyskakuje typowy Windosowski błąd - "File not found" i się generuje w wielu kopiach aż do ręcznego ubicia procesu astrojawil.exe
Nie wiem, być może zwracając się o pomoc w testach do panów Grzegorza i Krzysztofa miał pan na myśli tylko ich i posiadają oni jakąś inną wersję AJW ;D
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
(19.02.08, 02:46)Kornel T. link napisał(a): Panie Januszu, chciałem przetestować wersję 9.06 i po zainstalowaniu a następnie uruchomieniu - wyskakuje typowy Windosowski błąd - "File not found" i się generuje w wielu kopiach aż do ręcznego ubicia procesu astrojawil.exe
Nie wiem, być może zwracając się o pomoc w testach do panów Grzegorza i Krzysztofa miał pan na myśli tylko ich i posiadają oni jakąś inną wersję AJW ;D

Kornel, sprawdziłem to - masz rację.
Dziś skończę nową wersję programu. Dorzuciłem już wszystkie jaśniejsze obiekty NGC do Mapy, Obiektów i Horyzontu i wieczorem stworzę nakładkę na wersję 9.02, tak aby wszyscy mogli sobie zainstalować tę nową wersję. Będzie miała numer 9.07. Założę nowy wątek. Zagladaj na Forum AstroJaWila.

U mnie już kapitalnie to wygląda. Podzieliłem kolorami galaktyki, mgławice i gromady, a znaczniki są kółkami i kwadracikami różnych wielkości. Wypełnia się niebo, ale zawsze mozna zgasić opisy i znaczniki.

Wczoraj mój kolega Paweł Łańcucki z PTMA Warszawa pytając się o wyznaczanie kąta godzinnego Polarnej i wyznaczanie aktualnego czasu gwiazdowego - podsunął mi pomysł na kolejną funkcję AstroJaWila. Wrzucę nowe okienko z okolicami bieguna północnego i dzięki temu łatwo będzie ustawić biegun w przyrządach do focenia gwiazdek Smile 
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
(19.02.08, 10:11)Janusz_Wiland link napisał(a): Wczoraj mój kolega Paweł Łańcucki z PTMA Warszawa pytając się o wyznaczanie kąta godzinnego Polarnej i wyznaczanie aktualnego czasu gwiazdowego - podsunął mi pomysł na kolejną funkcję AstroJaWila. Wrzucę nowe okienko z okolicami bieguna północnego i dzięki temu łatwo będzie ustawić biegun w przyrządach do focenia gwiazdek Smile 
Heh, ja też sobie o tym dzisiaj pomyślałem, że mogło by to być Smile.
A co do tej nowej wersji... mam nadzieję, że podarujesz ją tak oficjalnie jutro co Wink ?
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
Korzystajac z Kalendarza Zjawisk Janusza i Grzegorza przygotowalem wszystkie wazniejsze zjawiska na miesiac marzec w formie alarmow do AJW. Plik alarmy.txt nalezy rozpakowac do katalogu "prywatne" folderu glownego AJW, gdzie w ten sposob na glownej stronie programu na jeden dzien przed wystapieniem danego zjawiska otrzymamy powiadomienie w formie alarmu. Modyfikacji ustawien tego pliku mozna dokonac klikajac w klawisz "alarm" na glownej stronie programu.

http://www.fileden.com/files/2007/2/21/8...alarmy.zip

UWAGA: wczytujac ten plik wszystkie ustawienia prywatnych alrmow zostana zamienione na powiadomienia o zjawiskach w miesiacu marcu!  Smile
Mam nadzieje ze juz teraz o niczym sie nie zapomni.... Wink
p.s.
Grzesiu oczywiscie czekamy rowniez na twoj plik "memo" ze zjawiskami na miesiac  marzec  Smile bo w alarmach mamy do dyspozycji tylko 12-scie pozycji. (moze kiedys Janusz to powiekszy jeszcze...)
AJW posiada juz tyle funkcji  :o ze informacje w programie mozemy otrzymywac w rozny preferowany przez siebie sposob... ;D
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
(01.03.08, 20:14)KRZYSZTOF_M. link napisał(a): AJW posiada juz tyle funkcji  :o ze informacje w programie mozemy otrzymywac w rozny preferowany przez siebie sposob... ;D
No dokładnie! Wogóle programik robi się masakryczny. Już w tej chwili mam taką w nim bazę różnych danych że... Teraz to już nawet mało co klikam na CdC... Wink

Dzisiaj zrobiłem do AJW prawie wszystkie (te dostępne) daty odkryć aktualnie wpisanych obiektów NGC. Jak mi się uda (do jutra na pewno) spreparować kolejny plik z datami odkryć to Januszowi prześlę. I wtedy każdy będzie mógł sobie wkleić w wydarzenia to co chce mieć Smile
Kolejne zadawanie to opisy NGCów i zdjęcia.

Aha, a więcej alarmów to faktycznie by się przydało Wink bo w tym momencie mam juz wszystkie zajęte.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
(01.03.08, 20:14)KRZYSZTOF_M. link napisał(a): Korzystajac z Kalendarza Zjawisk Janusza i Grzegorza przygotowalem wszystkie wazniejsze zjawiska na miesiac marzec w formie alarmow do AJW. Plik alarmy.txt nalezy rozpakowac do katalogu "prywatne" folderu glownego AJW, gdzie w ten sposob na glownej stronie programu na jeden dzien przed wystapieniem danego zjawiska otrzymamy powiadomienie w formie alarmu. Modyfikacji ustawien tego pliku mozna dokonac klikajac w klawisz "alarm" na glownej stronie programu.

http://www.fileden.com/files/2007/2/21/8...alarmy.zip

UWAGA: wczytujac ten plik wszystkie ustawienia prywatnych alrmow zostana zamienione na powiadomienia o zjawiskach w miesiacu marcu!  Smile
Mam nadzieje ze juz teraz o niczym sie nie zapomni.... Wink
p.s.
Grzesiu oczywiscie czekamy rowniez na twoj plik "memo" ze zjawiskami na miesiac  marzec  Smile bo w alarmach mamy do dyspozycji tylko 12-scie pozycji. (moze kiedys Janusz to powiekszy jeszcze...)
AJW posiada juz tyle funkcji  :o ze informacje w programie mozemy otrzymywac w rozny preferowany przez siebie sposob... ;D

Krzysiu,

Po krótkich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że jednak alarmy powinny pozostac jako coś indywidualnego dla każdego, jakieś terminy urodzin bliskich, spłaty rat itd ...

Jest tam tylko 12 pozycji, a Ty chciałbyś więcej.

Myślę, że zaproponowane przeze mnie rozwiązanie przypadnie Ci do gustu.
Wyżywaj się na pliku aktu.txt zachowując format wierszy:

2008 03 02Dziś pracuję wiele godzin nad AstroJaWilem

czyli rok, spacja, miesiąc, spacja, dzien i bez spacji tekst.
Jeśli numer miesiaca i numer dnia jest mniejszy od 10 to musi być poprzedzony zerem - tak jak w powyższym przykładzie.

Teraz nie masz tylko 12 pozycji, ale tyle ile bedziesz chcial.
Ten plik aktu.txt (wstaw go do głównego folderu programu), jak pewnie wkrótce zauważysz także jest uwzględniany w Węzelku Smile

Milej zabawy - link dwa posty niżej
Odpowiedz
(02.03.08, 00:04)Lukasz Wojtyniak link napisał(a): No dokładnie! Wogóle programik robi się masakryczny. Już w tej chwili mam taką w nim bazę różnych danych że... Teraz to już nawet mało co klikam na CdC... Wink

Dzisiaj zrobiłem do AJW prawie wszystkie (te dostępne) daty odkryć aktualnie wpisanych obiektów NGC. Jak mi się uda (do jutra na pewno) spreparować kolejny plik z datami odkryć to Januszowi prześlę. I wtedy każdy będzie mógł sobie wkleić w wydarzenia to co chce mieć Smile
Kolejne zadawanie to opisy NGCów i zdjęcia.

Aha, a więcej alarmów to faktycznie by się przydało Wink bo w tym momencie mam juz wszystkie zajęte.

Łukasz
co do alarmów przeczytaj to co napisalem powyżej do KRZYŚKA.

Co do NGC to zdecydowalem sie jeszcze rozdzielić katalog NGC od IC.
Dzięki temu uzyskam link do WIKIPEDII, gdzie są informacje o każdym obiekcie, a zbieżność numerów IC i NGC spowodował juz pewne zamieszanie.
Zaraz z tym będę walczył Smile
Odpowiedz
Tak więc rozdzieliłem NGC i IC.

poprawiłem pliki konfiguracyjne, - teraz wszystkie główne parametry mapy i Hooryzontu będą zapamiętane i jeszcze kilka innych rzeczy dodałem ...

To wrzućcie do głównego folderu AJW:
http://www.astrojawil.astro-zone.pl/astrojawil_908g.rar

Utwórzcie nowy folder IC i tam trzeba wrzucić to:
http://www.astrojawil.astro-zone.pl/ic.rar

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości