Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Melon's dead?
Witajcie!

???
No mam wielki problem. Czekam właśnie za statywem z UK i postanowiłem ruszyć z kopyta z testami systemu Mela. I co. I nic. Zachwouje się jak martwy. Napięcie jest i jest dobrze podłączone.
Chyba coś bedzie z LPT-kiem tak myśle. Bo jak podłączyłem drugą płytke Melonową ta sama cisza (jedna jest z portem Focusera, druga bez)...
Miał li ktoś taki problem.
Plizzz o pomoc bo ślęcze nad tym od kilku dni. Pozatym dokumentacja wydaję sie mi nie do końca zrozumiała. Komp sterujący to: IBM Thinkpad 380ED (266Mhz P2)

Dzieki stokrotne za jakieś sugestię!

pozdrawiam,
Maciek
Maciek Reszelski 16" Meade Starfinder, 130/900 Skywatcher, ST-7E CCD, 20x60 Tento, MaximDL4, PinPoint, Aip4Win 1, Guide 8, 3xControl Comps + Notebook
Odpowiedz
Miałem kiedyś podobny problem. Cały pic polega na tym że windows przejmuje kontrole nad portem LPT i nie będzie działać. Nie udało mi się tego obejść w żaden sposób mimo programów uaktywniających dostęp do portu LPT w winzgrozie Smile. Załatwiłem to inaczej. A mianowicie uruchomiłem sterownik na laptopie pod czystym DOS-em, a z kolei laptopa podłączyłem do drugiego kompa przez COM-a i wszystko śmigało jak należy Smile. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ale mówisz o sterowniku Mela scope.exe?
Kurcze no scope.exe jest uruchomiony w trybie MS-DOS po wyjściu z Windoza98.
Mówisz o połączeniu Com2com czy modem2modem Smile

sorrki za laickie pytania ale postanowiłem zakończyć cały ten proces
z sukcesem Smile

pozdrawiam i dzięki,
Maciek
Maciek Reszelski 16" Meade Starfinder, 130/900 Skywatcher, ST-7E CCD, 20x60 Tento, MaximDL4, PinPoint, Aip4Win 1, Guide 8, 3xControl Comps + Notebook
Odpowiedz
Nie będzie działać po dopaleniu trybu MS-DOS z Windowsa. Musisz jaksię się komp uruchamia wcisnąć F8 i wtedy wybrać opcje piątą "uruchomić wiersz poleceń" i później komedami z DOS-a odpalić scope.exe i musi działać.  A co do połączenia to połączenie port COM do COM Smile
Jest trochę zabawy z tym wszystkim ale jak się już uruchomi to śmiga super. Mnie opanowanie wszystkiego zajęłą parę tygodni Smile Mam nadzieje że się nie zrazisz pierwszymi niepowodzeniami i wszystko zadziała jak należy  Smile
Odpowiedz
Nieee ja się nie zrażam. Moja matka mówi że osioł jest mniej uparty niż ja  ;D
Ale uprzedzam, że na pewno będe mić pytanka i to może dużo Wink

I tu no.1 ;D
Co masz na kompie klienckim tzn czym kontrolujesz Guidem czy innym czymś?

pozdrawiam,
Maciek
Odpowiedz
Sterowałem to Carte's du Ciel Smile ale myśle że Guide-em czy Starry Nightem nie będzie problemu. Do CdC potrzebny był dodatkowy plugin meade.viv dostępny na stronie CdC. Piszę w czasie przeszłym "sterowałem" bo przesiadłem się obecnie na HEQ5Pro z SynScanem a Bartel's kurzy się w szafie Smile Może go kiedyś odkurze hehe. Coś niecoś jeszcze pamiętam jak się ustawiało. Jak coś to wal śmiało. Jak będe potrafił to odpowiem Smile.  Za godzinke idę do pracy, ale koło 23 zajrze Smile
Odpowiedz
OKI ja jestem w pracy Smile do 21 a wracam do domu tez o 23. Tak to jest kiedy chciało się mieszkać na wsi a pracować w mieście .. Smile

Dzięki bo mam już na czym bazować.

pozdrawiam,
Maciek
Odpowiedz
Ale za to masz o wiele lepsze niebo niż ja w mieście Smile. Wczoraj nie widziałem gwiazd słabszych niż 4m nie wspominająć że po 30sek naświetlania miałem tylko pomarańczowe tło od sodówek buuuuuu.
Pozdrówka
Odpowiedz
Heheh a jak wczoraj mgła wstała u nas to końca swojego ogrodu nie widziałem Smile

Mac
Odpowiedz
Hmmmm...
podłączyłem uruchomiłem z opisem i nic.
Może zacznijmy od początku czerwony kabelek wędruje do plusa a czarny do minusa (u mnie
oznaczony jako (COMM czyli Ground) prawda? Może napięcia coś nie są podłączone. Miernik pokazuje jednak 11.7V więc chyba jest oki...

pozdrawiam,
Mac
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości