Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór kompaktu cyfrowego
(28.09.06, 13:45)Jarek link napisał(a): 1/1.8" 5-6Mpix z zakresem ogniskowych 35 (32)mm-200mm. Tylko znajd¥cie mi model, który ma jeszcze czasy min. 30s lub więcej, nieprzeładowan± megapixelami matrycę, zapis w rawie z rozs±dnym czasem zapisu, nie wpakowano mu kosmicznego zooma 12x itp. Konia z rzędem... Eech...
Pozdrawiam
-Jarosław
zainteresuj sie Fuji 6500  8)
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Jesteście wspaniali !!!!
Nadzwyczajnie podoba mi sie ta rzeczowa dyskusja bo naprawde mozna z niej dowiedzieć sie sporo i mam nadzieję, ze jeszcze troche potrwa w takim wymiarzedo całkowitego wyczerpania tematu.
Jesli chodzi o te 2 kilkogramy aparatu o których piszesz Jarku to znam ten ból (dosłownie)  nosząc na sobie przez  ponad 25 lat  po kilkanascie kilo tego "żelastwa" bo tyle kiedys ten sprzet ważył.
Dla tego zacząłem sie dopatrywac zbawienia w kompakcie, ale jak widać droga nie jest usłana różami. Mimo to jestem optymistą i mam nadzieję, ze jakas japońska firma sie nad nami zlituje i wypusci jednak coś co zaspokoi nasze astrofotograficzne potrzeby choc w połowie.
Pozdrawiam serdecznie
Andromeda

PS. zaraz poszukam cos na temat Fuji 6500
Odpowiedz
Jak powiedziałem tak zrobiłem !
Dobre info  o tym aparacie mozna przeczytać tu : http://www.fujifilm.pl/3295.htm
Parametry wydaja się dość ciekawe, bo nawet długi czas migawki jest 30 sekund co juz daje jakies możliwosci, okrojone, ale zawsze to lepsze niz 1 sekunda.
Cena jest ponad 2000zł ale pewnie z czasem spadnie nizej jak zwykle.
Zastanawiam sie tylko czemu producenci w tego typu aparatach unikaja jak diabeł swieconej wody tego co nan by pasowało to znaczy czasu BULB czyli stałego czasu otwarcia migawki. Jest to dla mnie zagadka trudna do rozwiązania.
To by było na tyle
Andromeda
Odpowiedz
dla mnie optimum to by był aparat jak Canon A640 (zoom 4x i uchylne LCD) z matrycą Fuji jak w F30 (brak szumu) i ustawieniami jak w olimpusie SP-3XX (8min RAW itp)

ps. Andromeda może sie to Ci do czegoś przyda... kompakt powinien mieć przedni korektor nie wiekszy od soczewki ocznej okularu. daje to gwarancje, że bedzie pracował bez dużego winietowania.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
McArti !
Ja mysle, ze takie PS-y zawsze sie przydadzą jak nie mnie to innym i warto jed zamieszczać. Pzieki! Pytam po to aby wiedzieć jak najwiecej więc kazda madra uwaga jest OK.
Co do sprzetu to jest to rzeczywiscie problem, bo albo słabe technicznie albo kieszeń drenuje okrutnie. mam Nadzieję, ze cos sobie sprawię, aby było dobre dla tych celów.Teraz mam pounkt oparcia i reszta nalezy do mnie.
Pozdrawiam
Andromeda

PS własciwie to powinienem napisać ANDROMED jako facet -))
Odpowiedz
Poco kłótnie, swary głupie i tak wszyscy zginiemyw z...Lustrzankach  Wink

ps. lub SC3, Artemisach czy innych Sbigach  Tongue Wink
Odpowiedz
No nie bądź takim pesymistą wcale nie zginiemy bo juz sie pogubilismy.
Dobrze, ze jest z kim pogadać.
Andro

PS
Zrobimy sobie kołderki z lustrzanek i bedzie ciepło
Odpowiedz
nie zapomnij wrzucić źródła i poprosić o autoryzacje  8)
Odpowiedz
Na szybko [bo musże zmykać] dopiszę, o co prosił Andromeda: Z tymi wysokimi ISO w kompaktach to jest tak,że szumy na małych matrycach są straszliwe, nieporównywalnie większe niż w lustrzankach. Do wyjątków należy chyba tylko wymieniony przez McArti'ego Fuji 6500, z tą samą matrycą co F30, ale ten ostatni to nie ma manualnych trybów za bardzo. Stad też nie ma praktycznie kompaktów, które dobrze pracują na ISO 800 i w górę. Takie ISO 1600 w Panasonic-u to tylko chwyt marketingowy -niby jest, a mogłoby go nie być. Podobnie jest w innych markach, trzeba czytac szczególowe recenzje,czy te 400-800 ISO niektórych nadaje sie do wykorzystania. W zasadzie wszystko już napisane...
Pozdrawiam
-Jarosław
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
(28.09.06, 14:47)McArti link napisał(a): zainteresuj sie Fuji 6500  8)
Przeglądałem sobie to co jest o tym Fuji. Nie wiem czemu, ale zlikwidowali z gwintu na wężyk spustowy.
Czekam na test ISO - do 3200. Ciekawe jak wyjdzie z matrycy 6MPX i 1/1,7"
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości