Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zbadać MTO,RUBINAR
Spotkałem sie z takimi lornetkami. Dokładnie z BPC 10x50 złożona w pociagu z połówki rozwalonego bina i garści częsci wytrzasnietych własnie niewiadomo skad. Po rozkreceniu takiego bina jest to oczywiste (rózne rodzaje siedzisk pryzmatów, rozne mocowania obiektywów itp.) Lornetka z bazaru od rosyjskojęzycznego sprzedawcy.

To nie bajki, to real.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
We wczesnych latach 90'tych na bazarach w 3M pojawial sie niejaki pan Zbyszek (o ile dobrze pamietam imie) z calym asortymentem radzieckiej optyki w czesciach i calosci. Od czasu do czasu rowniez MTO w tym towarzystwie sie pojawialo ale jakos nigdy nie zdobylem sie na zakup MTO u niego choć przyznam ze rozważałem takie posunięcie. Drugie (jeszcze tryskajace) zrodlo podobnych skladakow to gielda fotogr. w W-wie. Mam znajomego, ktory jezdzi tam zaopatrywac sie w czesci i oprócz tego co szuka spotyka tam wielu przedstawicieli tzw "specjalistycznych firm".... Smile
Odpowiedz
Benedykcie,
Ja się z takimi składakami nie spotkałem, ale słyszałem często opinie o nich nie tylko od przedstawicieli specjalistycznych firm. Myślę jednak, że dwa poprzednie posty są dla Ciebie wystarczającym dowodem. Zresztą podobnie było i w Polsce za komuny. Pamiętam, że w Grudziądzu co druga rodzina miała w domu materace z miejscowej fabryki pepegów i materacy dmuchanych. W większości pochodziły z legalnego chociaż taniego zakupu w sklepie dla pracowników, w którym sprzedawało się produkty nie pierwszej jakości, z lekkimi brakami, itp. Podobnie mogło być w fabrykach radzieckich.
I wcale nie jest powiedziane, że te 30% to rzeczywisty udział wszelkiego autoramentu składaków i skradziaków. Po pierwsze - na prywatny przemyt do Polski i innych krajów mogło trafiać znacznie więcej procentowo składaków niż na rynek lokalny, ze względów oczywiście ekonomicznych. I po drugie - nie pisałem, że 30% procent to z kradzionych części, tylko, że 30% mogła być używana do fotografii dziennej, ale nie koniecznie do zrobienia teleskopu. A to duża różnica. Nie przeinaczaj proszę mojej wypowiedzi.
Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam Piotr Lamparski Skype: piotr-lamparski Celestron 80ED, ETX-70AT, MTO-11, lornetki
Odpowiedz
Lampka - zwracam honor.

Po prostu wierzyć mi sie nie chce ...  :o
Normalnie jaja !!!
Powinni tego zabronić    Wink
Pozdrawiam Benedykt Krzeszowice 19°39'48"E  50°08'12"N ------------------------------------------------------- BPC20x60  BOC7x50  ROW10x40 TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem Canon 350D, Philips TuoCam 740
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości