Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saturn 19-03-2006
Moje pierwsze podejście do Saturna.  Jest składany na szybko jutro posiedze może coś się da więcej wycisnąć, mam tu na myśli Cassiniego choć można się go domyśleć jednak jest niewidoczny.

[Obrazek: saturnn2ml.jpg]

Newton 114/900, 840k, 385 wybranych klatek składanych w Registaxie.

SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
witam,
jak na 114mm i to jeszcze pierwszy raz to rewelacja Big Grin
gratulacje!

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Możesz być zadowolony z wyniku.
Wyszło naprawdę dobrze.
Teraz może być już tylko lepiej! Smile
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
(19.03.06, 23:16)Kamil link napisał(a): Moje pierwsze podejście do Saturna.  Jest składany na szybko jutro posiedze może coś się da więcej wycisnąć, mam tu na myśli Cassiniego choć można się go domyśleć jednak jest niewidoczny.
Mój nauczyciel od matmy prof Zając mia takie powiedzenie cyt. "Nie śpiesz się, pośpiech jest wskazany przy łapaniu zajęcy".
Lepiej pokazać zdjęcie tydz później ale dopieszczone (choć wcale nie twierdzę, że to nie jest dobre...)
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz
(20.03.06, 10:26)DARK link napisał(a): [quote author=Kamil link=topic=7964.msg119218#msg119218 date=1142806569]
Moje pierwsze podejście do Saturna.  Jest składany na szybko jutro posiedze może coś się da więcej wycisnąć, mam tu na myśli Cassiniego choć można się go domyśleć jednak jest niewidoczny.
Mój nauczyciel od matmy prof Zając mia takie powiedzenie cyt. "Nie śpiesz się, pośpiech jest wskazany przy łapaniu zajęcy".
Lepiej pokazać zdjęcie tydz później ale dopieszczone (choć wcale nie twierdzę, że to nie jest dobre...)
[/quote]

Zgadzam się w 100% lecz musiałem podzielić się nowiną tak szybko jak to tylko było możliwe ;D

Niżej fotka z tego samego materiału lecz tym razem jest to ok 450 klatek. Cassiniego niestety nie widać lecz przynajmniej chmurka wyszła. Dodam jeszcze (bo zapomniałem), że zastosowałem telekonwerter x2.

[Obrazek: saturnn11tk.jpg]
Odpowiedz
Cassiniego znacznie mniej "niewidać" niż próbujesz nas przekonać. Nie wiem jak inni, ale ja Cassiniego na Twojej fotce widzę całkiem wyraźnie.
Gratuluję udanego zdjęcia i życzę dalszej wytrwałości.
Pozdrawiam Piotr Lamparski Skype: piotr-lamparski Celestron 80ED, ETX-70AT, MTO-11, lornetki
Odpowiedz
(20.03.06, 11:48)Lampka link napisał(a): Cassiniego znacznie mniej "niewidać" niż próbujesz nas przekonać. Nie wiem jak inni, ale ja Cassiniego na Twojej fotce widzę całkiem wyraźnie.
Gratuluję udanego zdjęcia i życzę dalszej wytrwałości.

Myślałem że to artefakt cassiniego. No ale jak nie to rewelacja i tym bardziej sie ciesze Big Grin
Odpowiedz
Sliczna fotencja Smile... ciekawe kiedy bede takie robil Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości