Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na Dzień Kobiet - Pojmański z Delfinem
Hej,

Korzystając z kolejnej pięknej nocy postanowiliśmy z Przemasem w końcu zasadzić się na polską kometę. Po nieudanej (czytaj spóźnionej) sesji w niedzielny poranek nasza motywacja była tym razem dużo większa. Pobudka została zarządzona o 2.00, wyjazd o 2.30. Postanowiliśmy pojechać na wschód od Skowarcza (15 km na południe od Gdańska), tak aby mieć w miarę płaski i ciemy teren po stronie wschodniej. Na miejsce dotarliśmy ok 3.00 i po rozłożeniu sprzętu rozpoczęliśmy sesję zdjęciową z Kometą Pojmańskiego w roli głównej. Jako aktor drugoplanowy wystąpił gwiazdozbiór Delfin. Przyznać muszę, że było pieruńsko zimno i tylko fakt, że nie było wiatru pozwolił nam dokończyć to co zaplanowaliśmy. Udało nam się zrobić 21 ekspozycji 1min, a następnie 15 ekspozycji 1.5min. Sesja zdjęciowa zakończona została ok 4.30 - zaraz po tym jak kur z pobliskiego gospodarstwa zapiał trzykrotnie.  Po sesji zdjęliśmy po 5 darków dla każdego czasu. Wymarznęci ale szczęśliwi wróciliśmy do Kolbud. Materiał poniżej to szybkie złożenie (o 5 nad ranem) 21 fotek 1 min z odjętym master darkiem, zrobionych zestawem Sonnar 180/2.8 przymkniętym do 4, EOS 10D prowadzonym na G11. Złożenie w IP, finalna obróbka w PS.

[Obrazek: pojmanski_final.jpg]

Pozdrawiamy
  Czarek & Przemas
LX50 10", ETX-90EC
Odpowiedz
Tak było, tak było. Czuję się jak zbity pies, moje gnaty łakną już wiosny i wyższych temperatur. Jak zestackujemy cały materiał, to dopiero będzie jazda Smile

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Delfinowi spod ogona wypadło... ;D Sympatyczna fotka! Smile
Zbyszek Siciarz Tarnów - Mościce: 50° 00' 08'' N, 20° 55' 37'' E Skylux 70/700 na montażu Astro-3, lornetki 8x30, 10x50, 12x60 Kurs PHP antyqjon - blog
Odpowiedz
Super, czekamy na pełnego stacka.
ps. dobrze, że w niedziele zaspałem (chociaż Michu próbował mnie dobudzić)
Odpowiedz
Ależ ładny warkoczyk Smile
Odpowiedz
super fotka
prawdziwi twardziele, jak zbity pies - wiem co to znaczy
pozdro
Bartosz
Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz
Piękna,  Smile zasuwa też jakby nie wiadomo co!  Wink
Odpowiedz
Znam ten ból bo robiłem jej zdjęcia prowadząc ręcznie teleskop. Ale jak się później oglada takie zdjęcie jak Wasze, to nie ma się nawet przez chwilę wątpliwości, że warto było !
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz
Kolejne udane łowy!!!
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
Sympatycza fotka chłopaki! Smile
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości