Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwartet qbanos'a
(27.02.06, 20:11)qbanos link napisał(a): Heja,
Podczas sesji z Lwem na jednej z klatek RGB zarejestrowało sie cos takiego:

Gdyby nie ta szerokość to bym powiedział że to cosmic ray. Na kamerze pojawiają się co chwila, a czasami są bardzo silne i taki mógł się złapać, ale byłby bardzo ostry, a ten ma rozmycie porównywalne z gwiazdami.

Gwiazdki są rozmyte w RA czy w DEC? Jak w DEC to może być satelita geostacjonarny, chociaż powinien być też widoczny na wcześniejszych i późniejszych fotkach. Ale nierównomierne zaświetlenie... :-\

Poza tym widać nierównomierne naświetlenie, więc jeżeli jednak jakiś obiekt na orbicie to zmieniał jasność - może się powoli obracał? Jak długi jest ten ślad?
Odpowiedz
Jak dla mnie to meteor nie dokońca stacjonarny.
Odpowiedz
(27.02.06, 23:52)Wojtek Koznowski link napisał(a): [quote author=qbanos link=topic=7838.msg117678#msg117678 date=1141067475]
Heja,
Podczas sesji z Lwem na jednej z klatek RGB zarejestrowało sie cos takiego:

Gdyby nie ta szerokość to bym powiedział że to cosmic ray. Na kamerze pojawiają się co chwila, a czasami są bardzo silne i taki mógł się złapać, ale byłby bardzo ostry, a ten ma rozmycie porównywalne z gwiazdami.

Gwiazdki są rozmyte w RA czy w DEC? Jak w DEC to może być satelita geostacjonarny, chociaż powinien być też widoczny na wcześniejszych i późniejszych fotkach. Ale nierównomierne zaświetlenie... :-\

Poza tym widać nierównomierne naświetlenie, więc jeżeli jednak jakiś obiekt na orbicie to zmieniał jasność - może się powoli obracał? Jak długi jest ten ślad?

[/quote]

Os DEC byla zablokowana bo tam nie mam napedu wiec to w osi RA ten ruch. Nie mam pojecia jak długi jes ten ślad, nie jestem tez pewien ile pokrywa całe pole widzenia aparatu, chyba ok 4st. ??? Nie bardzo wiem jak to zmierzyc :-\
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
Dorzucam jeszcze jeden obiekt (M51), ale bardziej jako eksperyment gdyz niestety źle ustawiłem ostrość i montaz przed foceniem. Poza tym tylko 90x15sek BW, stad wylazl szum.

[Obrazek: m517hj.jpg]

Niemniej jednak to co wyszło dobrze rokuje na przyszłe próby, widac zarys ramion Smile
Jeszcze z nia powalcze ;D
Odpowiedz
Po lekkim odszumieniu widać nawet wyraźnie ramię łączące galaktyki. Super!! Przy takim sprzęcie to rewelacja.

[Obrazek: m517hjfiltered1ee.jpg]
Celestron StarHopper 8 (200/1200), Kronos 20x60, Skylux 70/700
Odpowiedz
Pozwoliłem sobie pobawić sie Twoim zdjątkiem i wyszło mi z tego coś takiego

[Obrazek: m517hj17kp.jpg]
Odpowiedz
Teraz pozostaje zestakować wszystkie 3 wersje i bedzie cacy  Big Grin
Odpowiedz
(01.03.06, 12:15)HAMAL link napisał(a): Teraz pozostaje zestakować wszystkie 3 wersje i bedzie cacy  Big Grin

Chciałem ale jednak zrobiłem od nowa Smile stack 180x15sek sprzet jak zawsze - kompakt. Już cos zaczyna byc widać (nawet jakąś gwiazdkę w ramionach), jeszcze 500 klatek i bedzie cacy Wink

[Obrazek: whirpool5bk.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości