Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekspansja planety U...
Z pewnością zniekształcenie obrazu zależy tylko i wyłącznie od dokładności wykonania lusterka. Natomiast sprawność i trwałość będzie zależała od rodzaju pokrycia.

Z tego co wiem to srebro ma większą sprawność ale mniejszą trwałość od aluminium.
. .. ... ::: visual only ::: ... .. .
Odpowiedz
(04.02.06, 09:58)zbyszek link napisał(a):Dziure w lustrze da sie zrobic nie niszczac lustra .

Bzdura, bzdura, bzdura !!!! kiedy Ty przestaniesz dawać ludziom głupie rady ?? Może jak bekniesz za którąś finansowo to sie opamietasz.
Odpowiedz
Jakbys przeczytal post wyzej to wiedzialbys, ze mielismy  pisac na zasadzie burzy mozgow - wtedy daje sie jakiekolwiek pomysly .
Jakbys poczytal posty troche dalej to pewnie zauwazylbys w poscie Hermesa wzmianke w tym temacie korygujaca moja wypowiedz  i opis  jak i kiedy  poprawnie dziury robic  .
Choc sam tez nie wiesz, co bedzie z lustrem gdy szklo bylo dobrze odprezone .
Zgodze sie w jednym, sam tak nie robilem i to byly moje przypuszczenia odnosnie starego lustra co samo z siebie przez lata powinno byc dobrze odprezone.
Kiedys pamietam podobnie sie zachowywales jak pisalem o swoim fabrycznym szukaczu ok 30 mm , ze przez niego mniej widac niz bez . Jak sie okazalo to nie tylko sam mialem taki szukacz , a Ty autorytatywnie pisales bzdura ...
Odpowiedz
Jedno zdanie.
Twoje pomysły są zazwyczaj niebezpieczne i lepiej je omijać duużym łukiem. Sprostowanie to Ty mozesz sobie pisać, człowiek mógł już dawno mieć spieprzone lustro.
Odpowiedz
To w sumie komplement . Dziekuje
W rewanzu nie bede juz proponowal czegos co sam nie zrobilem . Przynajmniej bardzo mocno bede sie staral.
Odpowiedz
(10.02.06, 13:57)NGC 7841 link napisał(a):Z pewnością zniekształcenie obrazu zależy tylko i wyłącznie od dokładności wykonania lusterka.

To nie jest całkiem tak.
Grubość napylonej warstwy Al wynosi najczęściej ok. 1um a wahania grubości mogą dochodzić do 30nm. Staje się to znaczącym udziałem w charakterystyce krzywizny lustra.
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz
Ostatnio na wykładzie o astronomi w naszej szkole mogliśmy podziwiac największy mobilny telep w Polszcze i ku mojemu i kolegi przerażeniu był żółty... obok niego dla porównania ustawili 800/60 :]
Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości