Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"przepalone" słońce
robiłem zdjęcia z zaćmienia słońca przy użyciu MTO+2x konwerter i canonaT70, jako filtru użyłem podwójnej warstwy naświetlonej kliszy RTG. Wiem, wiem część z Was odsądza mnie od czci i wiary w tym momencie, ale na sprawienie sobie pożądnego filtru nie miałem poprostu czasu :o, naśwetlałem od 1/15 do 1/500 przy 200ASA i ...nic ciekawego nie wyszło poza białym słońcem i ciemnym tłem >Sad , zero szczegółów, kolorów (minimalnie na obrzeżach słońca ). czy taki stan rzeczy może spowodowany być brakiem odpowiedniego filtru, czy pochrzaniłem coś z ekspozycją?
pozdrawiam
marcin
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz
Znaczy się jednak potrzebujesz dobrego filtru słonecznego bo klisza rentgenowska mocno rozprasza światło i gubią się wszystkie szczegóły :'( :'( :'(
Odpowiedz
dzięki za odpowiedź pędzę do astrokraku (tam widziałem jakieś "kwadraciki")
pozdrawiam
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz
Nie martw się, ja też próbowałem kiedyś rożnych wynalazków filtropodobnych i otworkopodobnych ale już mi przeszło po nieudanym (fotograficznie) zaćmieniu i w MTO u siebie stosuję od dawna szklane filtry dobrej jakości z dobrym skutkiem, stwierdzilem ze szkoda marnować więcej zaćmień na dziwne wynalazki 8)
Odpowiedz
powiedz mi Janusz, czy można by przerobić jakiegoś "szklaka" z seryjnego zestawu MTO ? ani zielony, ani czerwony do szczęścia mi nie są potrzebne Wink
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz
Brązowy chrom na zielonym filtrze daje dobry rezultat i żółte Słoneczko z lekkim odcieniem zielonkawym bardzo przyjemne dla oka!!!
Najpierw sprawdź na ekranie czy filtr zakręcony na obiektyw jest dobry optycznie i czy nie pogarsza zdolności rozdzielczej obrazu w postaci np zaniku granulacji czy rozdwojenia brzegu tarczy co się czasem omsknie rosyjskim wyrobom ??? ??? ???
U nas wszystkie filtry przed naparowaniem są tak testowane Smile Big Grin ;D
Odpowiedz
jeśli możesz, to powiedz mi orientacyjną cenę takiej "sauny" Winkdla szklaka MTO
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz
nareszcie załadowałem foty ;D ;D
http://www.astro4u.net/nuke/galeria/disp...m=53&pos=0
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości