Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trochę odgrzewanek - Zaćmienie Księżyca 19.05.2003
Witam!

Jak w temacie. O ile większość osób tu publikujących woli technikę cyfrową, ja pozwolę sobie wepchnąć trochę staroświeckiego analogu....

[Obrazek: zacm_19.05_2.jpg]

Sam nie wiem, jak to się stało, że wstałem o tej porze, bo kompletnie zapomniałem o zjawisku. Miałem przed sobą jeszcze godzinę snu (wstaję ok. 5), a tu nagle się zerwałem i podszedłem do okna (moja Druga Połowa twierdzi, że muszę sprawdzić, czy podczas mojego snu nie nastąpił koniec świata albo Wielki Kolaps - cos w tym jest). Ujrzałem, zdziwiłem się, porwałem mój sprzęt - Zenita 122, konwerter x2 i obiektyw Jupiter 21 200/f4. No i jest....
Pozdrawiam i mam nadzieję, że teraz juz nie będzie problemów.
Odpowiedz
a to czasem nie było 16. maja ? Wink

fajne zdjęcie, ale u mnie na monitorze trochę za mało kontrastowe (drzewa są szare) - pewnie mamy inaczej ustawione monitory... jeśli zgadłem to ustaw u siebie kontrast na maximum, a jasność tak, aby tło forum było czarne, a to co ma być białe, żeby było białe (przypomina to torchę hasło wyborcze jednego z polityków Wink )

pozdrawiam!
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(05.06.03, 15:42)Bartolo link napisał(a):a to czasem nie było 16. maja ? Wink

fajne zdjęcie, ale u mnie na monitorze trochę za mało kontrastowe (drzewa są szare) - pewnie mamy inaczej ustawione monitory... jeśli zgadłem to ustaw u siebie kontrast na maximum, a jasność tak, aby tło forum było czarne, a to co ma być białe, żeby było białe (przypomina to torchę hasło wyborcze jednego z polityków Wink )

pozdrawiam!

Witam!

Hmmm.... no ja mam właśnie tak ustawione jak mówisz...... Ale zdjęcie jest faktycznie mało kontrastowe, bo i niezbyt dobrze doświetlone.... A jak by wyglądało to?

[Obrazek: zacm_19.05_1.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
jest o wiele lepsze... ale może lepiej tak:

[Obrazek: zacm_19.jpg]
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Ajajaj!! To faktycznie było 16 maja!
Odpowiedz
Witam!

(05.06.03, 16:29)Bartolo link napisał(a):jest o wiele lepsze... ale może lepiej tak:

Faktycznie, zrobiłeś lepsze zdjęcie, tylko czemu zdaje mi się ono jakieś takie znajome ;D Wink
Czyżby lepszy kontrast i więcej niebieskiego? Pozdrawiam
Odpowiedz
akurat tutaj w corelu photo-paint użyłem 'sample target balance' - pobrałem ciemną próbkę z drzew i ją przyciemniłem jednocześnie trochę zmniejszając jej nasycenie... nie dawałem więcej niebieskiego, ani nie zmieniałem kontrastu Wink ale pewnie doszłoby się tą drogą do tego samego
Odpowiedz
Witam!

Tak właśnie zrobiłem i dostałem coś podobnego Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
no to jeszcze się trzeba pozbyć tych nitek i pyłków, może też jeszcze raz spróbować zeskanować obraz w trochę większej rozdzielczości (300 albo 600 dpi) (ale potem go pomniejszyć), na koniec trochę przyciąć lewy brzeg (bo tam się pojawił jakiś pasek, no chyba, że to artefakt po skanowaniu) i będzie hulało...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości