Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ATM] Astro-siedzisko
(28.10.05, 12:29)sumas link napisał(a): wyglada extra Smile
a HAMALu jakiej grubości są te profile? tzn. grubość ścianki, bo o ile rozwiązanie blokowania siedziska sprytne, to czy czasem nie pokrzywisz swoim zacnym ciężarem ;D tych słupków?
może jednak przydałoby się coś w rodzaju klinów, zeby zwiększyć powierzchnię podparcia konstrukcji siedziska?
pozdrowienia

Ścianki profili mają po 2mm, całość ma duuuży zapas sztywności, spokonie wytrzyma nawet 200-300kg.
Odpowiedz
(28.10.05, 03:30)HAMAL link napisał(a): Dawno temu natrafiwszy w internecie na tą ofertę http://www.catseyecollimation.com/cperch1.html postanowiłem koniecznie coś takiego sobie zrobić, temat dojrzewał aż przyszła jego pora. Zastanawiałem się czy jako materiał zastosować drewno czy metal, ale względu na moją wagę 102kg padło na to drugie. Całość jest wykonana z profili spawanych.
...

No to mamy podobne (siedziska i wagę  ;D ;D ;D)
[Obrazek: krzeslo.jpg]
moje kupiłem na Allegro za chyba 15 zł i od pół roku sprawuje się wysmienicie.
Pozdrawiam,
Jurek
Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz
Smile Smile Smile
Odpowiedz
jureq, znaczy, że masz dwa, takie same?;D
czy tylko post Ci się 2 razy wysłał?

ale właśnie, Ty zdaje się, musisz dużo "zabiegów" wykonać, żeby zmienic sobie poziom siedziska?
no, ale za to masz zagłówek, którego napewno HAMAL'owi brakuje ;D
pozdrowienia
Odpowiedz
;D
hi hi,
to są te drżące ręce przed weekendem  Tongue
Odpowiedz
(28.10.05, 10:19)El_Capitano link napisał(a): [quote author=HAMAL link=topic=7150.msg108029#msg108029 date=1130490650]
Na siłowni nigdy nie byłem i nie będę, nie znoszę marnować czasu na puste przerzucanie kg.

Zrazum Waszmo¶ci pokochał. Na pohybel bezkarkowym sterydowcom!
[/quote]

Tak sobie myślę czasami, gdyby tak te atlasy z siłowni polączyć z jakimś generatorem prądu , to może i "szyici" zrobili by coś pożytecznego dla innych. Taka duża siłownia oświetliła by pewnie 4-piętrową kamienicę.

A mebel masz Hamalu klasa! Chyba popełnię mały plagiacik
Odpowiedz
(29.10.05, 10:55)jaszczurek link napisał(a): A mebel masz Hamalu klasa! Chyba popełnię mały plagiacik

Wystarczy, że Hamal już go popełnił  Wink  Takie astro-stołki są od dawna w sprzedaży detalicznej  Smile
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(29.10.05, 10:59)El_Capitano link napisał(a): [quote author=jaszczurek link=topic=7150.msg108110#msg108110 date=1130579751]
A mebel masz Hamalu klasa! Chyba popełnię mały plagiacik

Wystarczy, że Hamal już go popełnił  Wink  Takie astro-stołki są od dawna w sprzedaży detalicznej   Smile
[/quote]

Dobre rozwiązania trzeba powielać i udoskonalać  Big Grin
Odpowiedz
w kwestii udoskonalania, proponuje pod d... 5cm styropianu w oprawie materiałowej - miękko, ciepło i wygodnie, po co się katować na jakiejś pryczy...  8)
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
(29.10.05, 11:43)emde link napisał(a): w kwestii udoskonalania, proponuje pod d... 5cm styropianu w oprawie materiałowej - miękko, ciepło i wygodnie, po co się katować na jakiejś pryczy...  8)

;D Oj Emde, mogłem nawet atłasową poduszeczkę sobie zrobić ale zastosowalem najbardziej odpowiadające mojemu siedzeniu rozwiązanie. Kto lubi miękko i ciepło pod pupą niech tak czyni.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości