Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głowica do statywu foto z mikroruchami
No dobra, a jak jest ze stabilnością głowicy w momencie zaciskania blokady elewacji i puszczeniu dźwigni/raczki głowicy? Bo u mnie przy powiekszeniach rzędu ponad 60x obiekt wyjeżdża w pionie poza pole widzenia... Aby ustawić, muszę wycelować, a nastepnie przesunąć wyżej poza pole widzenia [obraz mam prosty, 'ziemski'],zablokować głowicę i przy odrobinie szczęścia po tym wszystkim obiekt wyląduje na srodku pola mniej wiecej, oczywiscie po nabraniu wprawy. Docelowo chciałem w travellerze stosować do 100x, ale w takich okolicznosciach to porażka. Można się oczywiście bawić w taką gimnastykę jw., ale to robota głupiego. Dlatego stawiam na mikroruchy. Paradoksalnie, do foto problem jest mniejszy, kadr ustawia sie łatwiej, bo pole widzenia nawet z długą ogniskową jest spore. Gorzej miałem z opadaniem samego wyciagu z powieszoną cyfrą na długiej tulei projekcyjnej. Pozdrawiam
-Jarosław
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
Własnie mi teleskop-service odpisało,że ich montaż TS AZ-F [głowica AZ z mikroruchami, z gwintem 1/4"-20 do nóg statywu foto] waży 1.2kg. Zobaczymy, co odpisze Orion... Pozdrawiam
-Jarosław
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
Witam,
Odwiezam watek zeby dopytac czy cos sie zmienilo od 2005r. Szukam mozliwosci powieszenia sw ed100 z ext90 i znalazlem w sieci glowice z mikroruchami manfrotto 410 junior. Czy ktos z szanownych grupowiczow zrealizowal dyskutowany wyzej zamiar? Moze sa jakiec spostrzezenia czy podpowiedzi...

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Witam,
O współpracy statywu Manfrotto 055XPROB z głowicami kulową 488RC4, przekładniową 410Junior i refraktorkiem TSAPO 100/600 możesz poczytać w mojej recenzji: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=21&t=14906
Obawiam się, żę SW 100/900 jest za długi do komfortowych obserwacji takim zestawem, mimo iż wagowo będzie w granicach nośności statywu i głowicy.
Pozdrawiam
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"                               A. Einstein
Odpowiedz
Witam,
Edek bedzie siedzial na eq5. Glowica o ktora pytam to polaczenie etxa na edku wiec powinno byc spoko.

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości