Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C/2004 Q2 (Machholz) powraca :)
Lato w pelni, a ja wam serwuje fotke z pelni zimy, czyli z 8 stycznia. W popelnionym ponizej foto udzial brali:

JAcekP dostarczajac:
- Zenit
- obiektyw 135mm
- film 400 iso Fuji
monter:
- Newton 150/900mm jako prowadzenie

kibicowali jeszcze falcon i McQueen.

[Obrazek: m45_machholz_small.JPG]

Sa to zlozone 3 klatki, ktore udalo sie wowczas zrobic zanim przyszly chmury. Czas naswietlania? hmm trudno powiedziec, bo zaden z nas nie zapamietal Smile
Calosc ogolnie zaswietlona troche byla sodowkami, ktore mielismy za plecami, no ale udalo sie co nieco wywalczyc.

p.s.
fota z lekkim opoznieniem  ;D  bo Jacek dopiero wywolal klisze  ;D

pozdrawiam
Maciek J.
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
Kolejne cudo  ;D
myk do działu Rzeźnia  Wink
hmmmmm...
Odpowiedz
Cudowne, :o zwłaszcza, że na kliszy. Szkoda tylko, że warkocza nie ma.. :'(
Karol Pahulak / Białystok HP Photosmart 945 www.przyrodatatr.eu
Odpowiedz
dyć to dwa ślyszne chłopaki (warkocze  Wink ) odstają ...
Jeszcze raz gratuluje i podziwiam - w życiu raz tylko zawalczyłem z kliszą
mam tranzyt Wenus [Obrazek: ha.gif]
hmmmmm...
Odpowiedz
Piękna fotka. Czy czasami nie za długo leżała ta klisza? Mogła ulec przeterminowaniu, co by wpłynęło na jakość zdjęć.

PS: Obrabiałeś ją gdzieś? 
Odpowiedz
Fotka pierwsza klasa Smile mroźne wspomnienie w środku lata.
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
dobra robota!
Mak 150/1800
Odpowiedz
Najlepsza wg. mnie kometarna fotka JackaP, bardzo dobre prowadzenie. Tak trzymać  8)
Pozdrawiam- burza [Obecnie z 54.6896 N, 1.2280 W]
Odpowiedz
Hmm a ze to nie koniec niespodzianek, oto kolejne fotki naszej bohaterki Smile
Tym razem pojedyncze klatki, robione pozniej, kiedy kometa juz zostawila Plejady za soba.
Prowadzenie tym razem bylo reczne, a czasy cos ok 10 min lub troche krocej (znow brak notatek o tym)

teleobiektyw
[Obrazek: machholz2.JPG]

oraz szerszy kadr
[Obrazek: machholz3.JPG]
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
Piękne fotki!
Pamiętam noc obserwacyjną w przeciętnych warunkach, kiedy komety nie zauważyłem gołym okiem... Do zmiennej Y Per dochodzę zwykle od Algola i trafiłem na kometę przypadkiem ;D Właściwie można było się spodziewać, że w tych okolicach będzie, ale mnie to nie przyszło do głowy Wink Miałem miłą niespodziankę Big Grin
A co do zmiennej to dojście do niej przez "strzelbę" i "krzywego łabędzia" są widoczne na fotce zrobionej teleobiektywem, jak też równie ciekawe okolice samej zmiennej- charakterystyczny ciasny trójkącik z jasnych gwiazdek, a obok widełki- to tam można poszukać GK Per.

Wracając do fotek, jestem pod sporym wrażeniem Smile Może cyfrą uzyskuje się rzucające się w oczy efekty, ale fotografia klasyczna ma w sobie urok. Uważam, że mimo postępu technicznego warto fotografować na kliszy, a najlepiej i cyfrą i analogiem.
Fotki z duszą robione na kliszy przedstawiają dla mnie większą wartość niż ciągnięte na siłę cyfrowe mimo oczywistych ich zalet.
Jeszcze raz gratuluję!
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości