Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANON300D-pierwsze próby
To Flattener Focal Reducer 0,8 TV konkretnie zakupiony tu:
http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=...2-173-2374
Poniżej cropy z surowej klatki Hihot:

narożnik:
[Obrazek: boki.jpg]

środek:
[Obrazek: srodek.jpg]

foty są niestety nieostre - nie miało się cierpliwości...  Smile
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
Dzięki Emde. Właśnie o to chodziło.
Powoli przymierzam się do zakupu czegoś w tym stylu.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Uważam, i nie wacham się powiedzieć tego publicznie, że Wasze fotki to sprawa dla sapera.  Wink
Samodziałowy newton 230/1175, TAL 100R, PZO T50x70, Everest 12x60 Amator ze mnie ...
Odpowiedz
No emde, teraz do dasz czadu. A fotki jak na pierwszą próbę klasa Smile, tak trzymać.

P.S. Ciekawe, że malkontent się jeszcze nie odezwał ;D
Odpowiedz
Tomku, czy mowisz o specjaliscie od diagonali, przeswietlonych fotek jowisza i niezlych faz?

A tak na serio to kupuje 300d...  ;D
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
Za pozwoleniem wrzucam do wątku swoją fotkę h&chi. Dzisiaj poprowadziłem moje pierwsze wieksze obserwacje Syntą 200/1200 i jestem bardzo mile zaskoczony - m27, m71, m15, m31 no i wreszcie bliźniaczki.Widząc te ostatnie w pl32mm po prostu szczena mi opadła - ile tam tego jest :o od razu wpadłem na szalony pomysł sfocenia gromadek. Pobiegłem po a60, ustawiłem iso400,
1.6s i przystawiłem ręką aparat do okularu. Efekt:

http://img92.echo.cx/img92/7894/1767668l3em.jpg

Fotka w ogóle nie oddaje wizuala i przy fotce astronocy wypada b. słabo, ale chyba jak na zdjęcie z ręki może być? :Smile Wyciagnąłem tam 10.3mag.
Przepraszam za offtopic mam nadzieje że emde i marvaz się nie obrażą ale w temacie są akurat h&chi Smile
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
Jak na użytą metodę to Qbanos niezły efekt.

Odpowiedz
(29.06.05, 00:35)qbanos link napisał(a): Za pozwoleniem wrzucam do wątku swoją fotkę h&chi. Dzisiaj poprowadziłem moje pierwsze wieksze obserwacje Syntą 200/1200 i jestem bardzo mile zaskoczony - m27, m71, m15, m31 no i wreszcie bliźniaczki.Widząc te ostatnie w pl32mm po prostu szczena mi opadła - ile tam tego jest :o od razu wpadłem na szalony pomysł sfocenia gromadek. Pobiegłem po a60, ustawiłem iso400,
1.6s i przystawiłem ręką aparat do okularu. Efekt:

http://img92.echo.cx/img92/7894/1767668l3em.jpg

Fotka w ogóle nie oddaje wizuala i przy fotce astronocy wypada b. słabo, ale chyba jak na zdjęcie z ręki może być? :Smile Wyciagnąłem tam 10.3mag.
Przepraszam za offtopic mam nadzieje że emde i marvaz się nie obrażą ale w temacie są akurat h&chi Smile

Spoko loko... dla porównania surówka z 300D: ISO400 30sek pojedyńcza klatka zmniejszona do netu:

[Obrazek: HIHIsur.jpg]

Myślę że spokojnie możesz pokusić się o złożeniu kilku fotek...
pozdr
Odpowiedz
Udało mi się wreszcie obrobić Hantle.
20x30s ISO800 skład maximDL levels PS

wersja bez darków:

[Obrazek: M27net.jpg]

i z darkami

[Obrazek: M27darknet.jpg]

widać że darki ładnie usuwają "wąsy" pixelozy i dają ciemniejsze tło.
Foty były robione z ogniskową 600 bez Flatera i tu też widać że gwiazdki są na brzegach pojechane
w porównaniu ze zdjęciem HiHi.
Reasumując trzeba się teraz uzbroić w cierpliwość i przyłożyć - od ustawienia na polarną do ostrości...
ale to raczej po dwutygodniowym urlopie na który wybieram się już od soboty! ;D
Odpowiedz
ładna. Prawdę mówiąc mi się bardziej podoba bez darków
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości