Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smok
Dzisiaj miałem taki widoczek:
[Obrazek: Slonko24_05_05.JPG]

To czerwone dookoła, to artefakt, ale żółte wokół było widać na żywca. Póżniej, o samym zachodzie był słup świetlny, ale zbyt nędzny na prezentowanie Wink.
Odpowiedz
Cześć
Wydawało mi się, że mówiliście o smoku. [Obrazek: P5020042.JPG]
Takiego smoka złapałem mięsiąc temu. ;D
Odpowiedz
A to moje smoki z Tatr z zeszłych wakacji:
Jaszczurka Żyworodna (ta grubsza jest brzemienna)
Wink Big Grin

[Obrazek: 3834_max.jpg]
Karol Pahulak / Białystok HP Photosmart 945 www.przyrodatatr.eu
Odpowiedz
Eeeee.... mój był większy i groźniejszy ;D

[Obrazek: berlin0326os.jpg]
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
ale nie brzemienny ;D ;D ;D
Odpowiedz
(24.05.05, 20:50)Henryk link napisał(a):Dzisiaj miałem taki widoczek:
[Obrazek: Slonko24_05_05.JPG]

To czerwone dookoła, to artefakt, ale żółte wokół było widać na żywca. Póżniej, o samym zachodzie był słup świetlny, ale zbyt nędzny na prezentowanie Wink.

To całkiem podobne do "Pollen corona" z fotki Pana Pekki:

[Obrazek: po00652b.jpg]
Odpowiedz
Wczoraj zjawisko było jeszcze ciekawsze - Słońce, żółta otoczka, czerwona otoczka i jeszcze bardziej na zewnątrz czerwony pierścień:

[Obrazek: Obraz1503.GIF]

P.S. Po analizie tego i poprzedniego zdjęcia, stwierdziłem, że ta czerwona otoczka na pierwszym zdjęciu nie była artefaktem, tylko przy jaśniejszym Słońcu, gołym okiem miałem trudności z jej dostrzeżeniem. Wczoraj było widać to wszystko wyraźnie gołym okiem Smile.

A kto to jest ten Pekka, czyżby mnie naśladował? Wink
Odpowiedz
(29.05.05, 09:17)Henryk link napisał(a):[Obrazek: Obraz1503.GIF]

A może to oko Saurona?  ;D

Ale jak powstaje takie zjawisko w ogóle? Niskie położenie nad horyzontem Słońca to jedno, ale co jeszcze na to wpływa? Czyżby zanieczyszczenie powietrza?  :-\
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
Doskonały moment na zrobienie takiego zdjęcia.
Śliczny efekt
Odpowiedz
(29.05.05, 09:27)Masiek link napisał(a):A może to oko Saurona?  ;D

Ale jak powstaje takie zjawisko w ogóle? Niskie położenie nad horyzontem Słońca to jedno, ale co jeszcze na to wpływa? Czyżby zanieczyszczenie powietrza?  :-\

A niech to, o tym nie pomyślałem, muszę uważać, żeby za częśto nie spoglądać na to ;D.

To jakieś rozproszenie w wysokich chmurach, a nawet chyba w bardzo wysokich, ale dokładnego mechanizmu nie znam. Żałuję,  że nie widać jeszcze innych kolorków, tylko żółty i czerwony.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości