Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz i Saturn z ręki
Zdjęcia zrobione metodą projekcji okularowej, do okularu teleskopu Tal1 (110/806) przyłożony aparat cyfrowy i nakręcony avi'k, obróbka w Registax3 oraz Photoshop.

31 marca 2005

[Obrazek: saturn_fuji1.jpg]

[Obrazek: jowisz_fuji3.jpg]

25 marca 2005

[Obrazek: jowisz_fuji2.jpg]

[Obrazek: jowisz_fuji1.jpg]

zdjęcia również na stronie

http://www.mizar.republika.pl
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz
No niezłe cacko Smile
Na jakim ustawieniu miałeś film?
Odpowiedz
witam,
jesli rzeczywiscie z reki robione (czyli jk rozumiem trzymales kamerke przy okularze...) to je jestem zszokowany. Wyszlo genialnie!  :o
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
(08.04.05, 17:41)PJan link napisał(a):witam,
jesli rzeczywiscie z reki robione (czyli jk rozumiem trzymales kamerke przy okularze...) to je jestem zszokowany. Wyszlo genialnie!  :o

No właśnie, zastanawiające jest to, że trzymałeś ręką. Tym większy mój podziw dla ciebie.
Mi by się pewnie tak nie udało. Po za tym, niestety mój aparat kręci tylko mp4, których registax nie trawi.  Tongue
Odpowiedz
(08.04.05, 16:52)Maquis link napisał(a):Na jakim ustawieniu miałeś film?

film kręcony w rozdzielczosci 640x480, pozostale ustawienia auto

(08.04.05, 17:41)PJan link napisał(a):witam,
dzieki,
metodę dobrze zrozumiales z tą rożnicą ze trzymałem aparat cyfrowy a nie kamerkę

(08.04.05, 17:51)Kula link napisał(a):Mi by się pewnie tak nie udało.

Próbój !!!
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz
Biorac pod uwage technike, jaka byly wykonywane te fotografie - wynik zaskakujaco dobry Smile
Odpowiedz
:o Aż dziw bierze, że to z cyfry, nigdy bym nie pomyślał.  Smile
Odpowiedz
(08.04.05, 17:51)Kula link napisał(a):niestety mój aparat kręci tylko mp4, których registax nie trawi.  Tongue

To krec w mp4, a potem konwertuj na format, ktory registax trawi, co Ci szkodzi?
Odpowiedz
Widze ze i ja kiedys bede musia sie pokusic o zrobienie zdjecia z reki, nie mam innej mozliwosci, zdjecia ładnie wyszly
Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
Si si. Ja pamiętam moje niechlubne zabawny w ten sposób ;P

Mój Jowisz i Wenus z tej zabawy wystawiłem już w jednym z topiców Wink
Powiedziałbym, że to nie tyle trudne, co cholernie pracochłonne i irytujące Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości