Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz i Saturn z marca.
(08.04.05, 18:00)paulo link napisał(a):tak, do Ciebie

no więc paulo - mamy za sobą ciężki i smutny tydzień, myślę, że może próbujesz trochę sobie odreagować wymyślając pierdoły na forum.

moja uwaga tyczyła się małego formalnego błędu który popełnił kret - błędu powiedzmy literalnego - wydaje mi się, że za jakiś czas Adrian (kret) będzie zwracał większą uwagę na to co pisze - chodzi mi więc wyłącznie o kwestie formalne związane z wypowiedziami, każdego z nas !

tak się również składa, że poznałem Adriana- który jest przemiłym młody człowiekiem, mieszkamy naprawdę blisko siebie (cwierć rzutu beretem) i myślę, że jeszcze wielokrotnie będziemy się razem spotykać !

----

pozdrawiam Was obu !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(08.04.05, 22:14)papatki link napisał(a):[quote author=paulo link=topic=5667.msg87387#msg87387 date=1112979654]
tak, do Ciebie

no więc paulo - mamy za sobą ciężki i smutny tydzień, myślę, że może próbujesz trochę sobie odreagować wymyślając pierdoły na forum.

moja uwaga tyczyła się małego formalnego błędu który popełnił kret - błędu powiedzmy literalnego - wydaje mi się, że za jakiś czas Adrian (kret) będzie zwracał większą uwagę na to co pisze - chodzi mi więc wyłącznie o kwestie formalne związane z wypowiedziami, każdego z nas !

tak się również składa, że poznałem Adriana- który jest przemiłym młody człowiekiem, mieszkamy naprawdę blisko siebie (cwierć rzutu beretem) i myślę, że jeszcze wielokrotnie będziemy się razem spotykać !

----

pozdrawiam Was obu !
[/quote]
Jeżeli uważasz, że moim sposóbem na odreagowanie w takiej chwili jest "wymyślanie pierdół" to jesteś w błędzie. Zwróciłeś uwagę kretowi, która i tak nic nie zmieniła, bo każdy wiedział, co miał na myśli. Nie mam zamiaru ciągnąć dalej tej dyskusji, bo nie ma to sensu.

Pozdrawiam
paulo@iv.pl N 51°23'08" E 16°08'44" Newton 230/1600
Odpowiedz
Panowie! Forum jest przewidziane dla miłośników nieba jakie to ma znaczenie co kto widzi i czego dopatruje się w danym zdjęciu.Dla mnie ktoś może znaleść tam nawet 10 przerw.Nie dawno podjąłem decyzję nie udzielania się na innym forum gdzie zaczynało sie w podobny sposób od niewinnych uwag.Myślę,że szkoda na to czasu.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Niewiele to wniesie do dyskusji, ale potwierdzam za kilkoma przedmówcami: na tej fotce widać tylko Przerwę Cassiniego, reszta to znane "bywalcom" efekty obróbki fotografii. A tym, którzy widzą tam Przerwę Enckego proponuję przyjrzenie się jakiejś bardzo widowiskowej fotce Saturna (np. z sondy Cassini), dostrzeżenie na własne oczy jakim to małym pikusiem jest Encke i niewszczynanie kłótni, bo tylko ich nam tu potrzeba  :-*
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(09.04.05, 12:50)El_Capitano link napisał(a):proponuję przyjrzenie się jakiejś bardzo widowiskowej fotce Saturna (np. z sondy Cassini), dostrzeżenie na własne oczy jakim to małym pikusiem jest Encke i niewszczynanie kłótni, bo tylko ich nam tu potrzeba  :-*
[Obrazek: Nowy-1.jpg]
Odpowiedz

Smile

Nawet ta fotka nie oddaje jeszcze małości Enckego oglądanego z Ziemi, bo jest ona wykonana "spod" Saturna. Miałem na myśli fotki z Cassiniego będącego dopiero w drodze do Saturna.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Dzięki za fotke.
Faktycznie myliłem się co do enckego ;D
Odpowiedz
no Encke ma około 300 km, więc naprawdę jest "malusi" Wink
Odpowiedz
Witam,

proponuję taki test:

poniższe zdjęcie Saturna wykonane przez HST 

[Obrazek: PIA03162.jpg]

zmniejszyć 5 razy (do 20% oryginału), powiększyć cyfrowo 2x i "potraktować" filtrem typu "Gaussian blur" w celu zmniejszenia "pikselowatości" i wtedy poszukać przerwy Enckego... ;D.    Może coś tak widać ???, ale to tylko uczeni z pewnego kraju, otrzymując kiedyś podobnej jakości zdjęcia z sond byliby w stanie nie tylko stwierdzić istnienie przerwy Enckego w tak spreparowanym zdjęciu, ale nawet podać jej szerokość ;D ...

Hermes
Odpowiedz
Nie trzeba do tego używać zdjęć z HST.Bez problemu można zarejestrować przerwę Enckego z amatorskich teleskopów.Potrzebny do tego jest idealny seeng,średnica sprzętu oraz umiejętności obróbki materialłu.
Na zdjęciach Waldka widoczny jest Encke choć to tylko 21cm lustra.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości