Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wyciąg do newtona
Witam

Mi po wielu mekach natury formalnej (clo, itp) udalo sie
kupic takie cos:

(wyciag 2 calowy, z przejsciówką do 1.25)

[Obrazek: im1.jpg]

[Obrazek: im2.jpg]

Wynioslo mnie to niecale 200 zl...
-
Odpowiedz
I tyle to mniej więcej jest warte 8)
Odpowiedz

rozumiem wiec, ze go kiedys testowales... Smile
-
Odpowiedz

prawda jest taka, ze taniej nie udalo mi sie nigdzie
znalezc wyciagu 2 calowego do newtona,
majac mozliwosc zakupu oryginalnego do posiadanego
teleskopu kupilem go i tyle... jak na razie nie zaluje Smile
-
Odpowiedz
Panowie, sprawa wygląda następująco. Nazbierałem do wyciągu William'a Optics'a 2" ale nie jestem pewien czy on podpasuje do dziur, ktore ja mam zrobione w tubie  :-\ ma ktoś może ten wyciąg i powie mi jakie są odległości między śrubami? u mnie wygląda to następująco: [Obrazek: normal_31-03-05_1648.jpg]
zdjęcia jest zrobione jak telp był w poziomie

boję się też, że nawet jeśli ten WO bedzie pasowal to bedzie on na tubie na ukos. co robić?????????? nie zabardzo usmiecha mi sie robienie nowych dziur  :-\
paulo@iv.pl N 51°23'08" E 16°08'44" Newton 230/1600
Odpowiedz
Niestety na 100% nie bedzie pasowal, musisz nawiercic otwory w liniach rownoleglych do osi optycznej teleskopu. Nasuwa sie jeszcze jedno pytanie, czy stary wyciag byl 2", bo jezeli nie to trzeba bedzie dociac otwor to rozmiaru 2" (i odpowiednio rozmiescic otwory mocujace nowy wyciag), aby calosc przedsiewziecia miala rece i nogi. Jak sadze nie musie byc to wiercenie i ciecie superidealne, najwyzej bedzie Cie czekac kolimacja lusterka wtornego. Radze jednak zmiescic sie w granicach bledu, ktory wynosi +/- 1mm, mozliwe ze tolerancja jest inna ale ja celowal bym w te wytyczne.
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
(31.03.05, 21:16)Andee link napisał(a):Niestety na 100% nie bedzie pasowal, musisz nawiercic otwory w liniach rownoleglych do osi optycznej teleskopu. Nasuwa sie jeszcze jedno pytanie, czy stary wyciag byl 2", bo jezeli nie to trzeba bedzie dociac otwor to rozmiaru 2" (i odpowiednio rozmiescic otwory mocujace nowy wyciag), aby calosc przedsiewziecia miala rece i nogi. Jak sadze nie musie byc to wiercenie i ciecie superidealne, najwyzej bedzie Cie czekac kolimacja lusterka wtornego. Radze jednak zmiescic sie w granicach bledu, ktory wynosi +/- 1mm, mozliwe ze tolerancja jest inna ale ja celowal bym w te wytyczne.

tego się obawiałem.... no trudno, będę się bawił Wink
Odpowiedz
Nie przejmuj się nadprogramowym dziurawieniem tubusa. Chłodzenie Newtona to podstawa. Pamiętaj jednakże o starej zasadzie "Małych Modelarzy": trzy razy przymierz, raz przyklej.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(27.03.05, 14:51)Janusz_ P. link napisał(a):I tyle to mniej więcej jest warte 8)

witam,
hmmm... Zadali Ci Janusz pytanie... testowales? Jesli nie to po co ten tekst?
Nie rozumiem Cie czlowieku! Po co takie uwagi. Niedlugo zostanie ci forum na teleskopach... Dobrze ze nie ode mnie to zalezy  >Sad

Ja mialem taki wyciag. Obecnie zmienil wlasciciela. Poszedl do osoby, ktora produkuje teleskopy i przyznam szczerze ze niechalbys zebym zacytowal ocene tego wyciagu wzgledem Twojego...

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
(31.03.05, 21:42)El_Capitano link napisał(a):Pamiętaj jednakże o starej zasadzie "Małych Modelarzy": trzy razy przymierz, raz przyklej.

Z pewnością się do niej zastosuję

P.S. fajny avart Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości