Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Księżycem w tle
Zdjęcie może mało astronomiczne ale osobom lubiącym takie klimaty powinno się spodobać Smile

[Obrazek: 2070_rd.jpg?lm=1111226661]

Praktica L2 Pentacon 2.8/29 eksp 8 sek Fuji 200 Superia ISO 13 03 2005 18:45
Osobie która jako 37 odda swój komentarz do zdjęcia przewidziana jest nagroda w postaci odbitki przesłanej pocztą Wink Big Grin
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz
Również lubie takie klimaty, fajna fotka Smile
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
To jest jak najbardziej astronomiczne zdjęcie  Wink i takie o wiele bardziej lubię niż te wąskie pola widzenia  Tongue

hmmm Księżyc, Merkury i odosobnione drzewo (jaki to gatunek bo mi wygląda na gruszę). 
Chętnie zobaczyłbym więcej takich zdjęć na forum, więc jesli ktoś takie ma to niech się ujawni  Smile

Zdjęcie z klimatem, prawie jak bym tam był. Powiedz ile czasu sprzątałeś wokół tego drzewa  ;D
Odpowiedz
Z tym drzewem to było tak że przejeżdżałem koło niego setki razy ale zawsze z drugiej strony. Dopiero kiedy drogę zawiało i szedłem z drugiej strony rowu gdzie nie było zasp, dostrzegłem że drzewo i otoczenie prezentuje się BARDZO fotogenicznie.
A wokół drzewa posprzatał gość, który jest właścicielem tego terenu i trochę napedził mi stracha, że wytnie je Smile
Odpowiedz
Tutaj kłania się dobra kompozycja kadru, bez drzewa na pierwszym planie fotka była by pusta i jałowa jak otaczającą ją śnieżna zima :Smile
Odpowiedz
(21.03.05, 12:14)DARK link napisał(a):Z tym drzewem to było tak że przejeżdżałem koło niego setki razy ale zawsze z drugiej strony. Dopiero kiedy drogę zawiało i szedłem z drugiej strony rowu gdzie nie było zasp, dostrzegłem że drzewo i otoczenie prezentuje się BARDZO fotogenicznie.
A wokół drzewa posprzatał gość, który jest właścicielem tego terenu i trochę napedził mi stracha, że wytnie je Smile

To dobrze żeś zdążył zanim je wyciął!
Wink
A ten cały Merkury, o którym pisał Limax to ta słabiutka plamka pod księżycem na wysokości połowy drzewa?
Odpowiedz
Cytat:A ten cały Merkury, o którym pisał Limax to ta słabiutka plamka pod księżycem na wysokości połowy drzewa?
Merkury z tego co pamiętam tkwi gdzieś w gałęziach tej gruszy ale ja sam nie potrafiłem go znaleźć na tym zdjęciu (być może zasłoniła go jedna z gałezi).
Odpowiedz
W takim razie co to za "kropka" gwiazda czy jakaś wada na zdjęciu ? bo raczej nie Merkury, faktycznie. Sprawdziłem.
Odpowiedz
(21.03.05, 12:53)Limax7 link napisał(a):W takim razie co to za "kropka" gwiazda czy jakaś wada na zdjęciu ? bo raczej nie Merkury, faktycznie. Sprawdziłem.
To "coś" powstało podczas skanowania bo na odbitce tego nie ma  :-\
Odpowiedz
witam,

fajne!
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości