Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
120x900 Uniwersał - test optyki
W Oczekiwaniu na szkiełko do mojego nowego szukacza, oraz pogody, postanowiłem przedstawić wam trochę moich fotek z poprzedniego U od którego zaczeła się moja przygoda z astrofotografią.

Obietem który poszedł na pierwszy ogień był Pałac Kultury ( zdięcia dzienne )  widziany z mojego balkonu z którego czasami obserwuję. Odległość Pałacu 5.5 km. Pogoda jak na miasto mogła być ale to był poranek i powietrze trochę falowało.

[Obrazek: 2%7E0.jpg]

A to ja z moim poprzednim U

[Obrazek: 1%7E3.jpg]

A to zdjęcie przez celownicę Tasco 4x20

[Obrazek: 3%7E1.jpg]

A to już ognisko główne 900mm + Nikon F-50.

[Obrazek: 4.jpg]

A teraz zdjęcia nocne tego samego obiektu.

[Obrazek: 2%20A.jpg]

Ognisko główne - widać zażółcenie od lamp sodowych

[Obrazek: 2%20B.jpg]

a tu barlow duży 2x

[Obrazek: post-1607-1110650942_thumb.jpg]

a to już barlow 2x i 4 przedłużki-zdięcie bez obróbki

[Obrazek: post-1607-1110647680_thumb.jpg]

I to by było na tyle czekam na komentaże.

Odpowiedz
a jakiej średnicy jest ten zegar? :Smile optykę można ocenić dopiero przy rozdzielczości fotki około 1" na pixel.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Przy czterech przedłużkach i 2x Barlow zajmował 80 % obrazu w okularze.
Zdjęcie bez obróbki w okularze widzać było lepiej choć nie upieram się że to idealny telep, do astro bo raz że za mały a dwa to wiadomo jakie są oceny tego sprzętu . No cóż ja zaczynałem od tego. W następnych tematach od astro foto przedstawię wszystkie fotki jakie nim zrobiłem.
Odpowiedz
właściwie to powinieneś pokazać np jowisza albo saturna zrobionego kamerką internetową.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Witam,

(12.03.05, 19:34)McArti link napisał(a): a jakiej średnicy jest ten zegar? :Smile optykę można ocenić dopiero przy rozdzielczości fotki około 1" na pixel.

średnice tarcz zegara wynoszą ok. 6 metrów

Hermes
Odpowiedz
znaczy tarcza ma 3' 45" = 225" czyli fotka(lub stack kilku) powinna być ostra gdy zegar będzie miał ok 200pixeli szerokości. oczywiście warunki danego dnia mogą to uniemożliwić.  :Smile
Odpowiedz
                              kilka fotek z tego U

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=4814]

wenus ognisko główne

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=4816]

wenus barlow 2x plus 4 przedłóżki

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=4817]

Odpowiedz
kolejne fotki

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=4802]

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=4820]

Odpowiedz
Apropo tego zdjęcia Wenus w ognisku głównym. Widząc tą kropke obok wenus przypomniała mi się rozmowa w PTMA jak ktoś opowiadał o oszołomach którzy twierdzili że odkryli księżyce Wenus. Baaa... Księżyce posiadały nawet taką samą faze jak sama Wenus. Niektórzy widzieli jeden inni więcej  ;D Heh...
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Witam,
czy "obserwatorium" miesci sie na Waszyngtona przy Miedzyborskiej?
Pozdrawiam.
... bo wszyscy myślą, że to jest tak, a to jest zupełnie inaczej... (Mucha Jan, Polska)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości