Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test okularów planetarnych i średnioogniskowych
Szkoda, że barlowy, które będą testowane różnią się parametrami. Gdyby były to np. same x2/1,25", można by było się pokusić o "ślepy test". Jeden z was wymieniałby barlowy w teleskopie a drugi mógłby oceniać nie wiedząc przez jaki aktualnie patrzy. Taki test byłby bardziej obiektywny bo nie byłoby sugestii marką sprzętu.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
Cytat:Taki test byłby bardziej obiektywny bo nie byłoby sugestii marką sprzętu.
...damy radę...  :Smile (i tak wiem który wygra... Wink)
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
A przyjęlibyście oryginalną soczewkę barlowa prosto z Żywca? Może podesłałbym wam ją razem ze słynnymi "tulejkami"? Big Grin
Mak S-W 127/1540
Odpowiedz
Cytat: A przyjęlibyście oryginalną soczewkę barlowa prosto z Żywca? Może podesłałbym wam ją razem ze słynnymi "tulejkami"?
... no cóż... :Smile
Odpowiedz
(08.03.05, 14:51)Gemini link napisał(a):A przyjęlibyście oryginalną soczewkę barlowa prosto z Żywca? Może podesłałbym wam ją razem ze słynnymi "tulejkami"? Big Grin

Ja myślę, że jest to tes sprzętu astronomicznego a nie wyrobów hydrauliczo podobnych ;D
Odpowiedz
Emdecjuszu, ja nie mówię żebyście włączyli ją do testu, tylko porównali jakością z tymi z o wiele wyższej półki (tak przy okazji). Chciałbym wiedzieć jak ona się ma to tych Barlowów i jak bardzo jakościowo od nich odstaje. Nigdy nie patrzyłem przez takie wypasy jak: WO APO, czy TV,  a takie porównanie da mi jakiś obraz mojego "zacofania". Później swoje spostrzerzenia przysłałbyś mi na priva, a w końcowych wynikach nawet byś o niej nie wspomniał. Ale jak nie, to nie. zrozumiem... 8) 
Mak S-W 127/1540
Odpowiedz
Cytat:Ja myślę, że jest to tes sprzętu astronomicznego a nie wyrobów hydrauliczo podobnych
;D ;D ;D
Cytat:Emdecjuszu, ja nie mówię żebyście włączyli ją do testu, tylko porównali jakością z tymi z o wiele wyższej półki (tak przy okazji). Chciałbym wiedzieć jak ona się ma to tych Barlowów i jak bardzo jakościowo od nich odstaje. Nigdy nie patrzyłem przez takie wypasy jak: WO APO, czy TV,  a takie porównanie da mi jakiś obraz mojego "zacofania". Później swoje spostrzerzenia przysłałbyś mi na priva, a w końcowych wynikach nawet byś o niej nie wspomniał. Ale jak nie, to nie. zrozumiem...
...aha, czyli ma to być takie teścik "offaxis" Big Grin OK.
Odpowiedz
Pierwsza fota + wrażenia z oblookania Barlowców na stronie... 8)
Odpowiedz
Haha, ale ten TV to nie barlow tylko powermate Smile Mam nadzieję, że WO to jest "zwykły" barlow. Pporównanie tych dwóch będzie bardzo ciekawe.
Odpowiedz
TV to taka mała lunetka, prawda, ale służy do Barlowcowania... Wink
Tego porównania też się najbardziej obawiam... :Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości