Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwszy raz na forum księżyc dla małej odmiany
witam wszystkich
zrobiłem to zdjęcie w 97 roku dosc dawno przyznacie, na kliszy i w tym tygodniu seskanowałem je i skleiłem w korelu. przedstawia wyjscie księżyca z cienia. niestety troche zmarzłem pod koniec i sie troszke pospieszyłem stad ten sklejony ksiezyc. dla scisłości ksieżyc pierwszy jest częścią 1-ego zdjęcia.

[Obrazek: normal_za%E6mienie.jpg]

jak na warunki techniczne mysle ze jest ok, może ktoś podpowie jak zlikwidować miejsca łączenia zdjęć.

pozdrawiam

ps
mam pytanko jak umiescic plik gif bo w galerii mozna tylko jpg i png.
dzieki dla sebastiana za podpowiedz jak umiescić foto na forum

SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
Przedewszystkim zeskanuj negatywy a nie odbitki a potem zapewne jakiś gradiencik trzeba zastosować choć nie znam Corela i nie wiem czy ma takie możliwości choć zapewne ma a przynajmniej powinien 8)
Odpowiedz
(13.01.05, 20:58)Janusz_ P. link napisał(a):Przedewszystkim zeskanuj negatywy a nie odbitki a potem zapewne jaki¶ gradiencik trzeba zastosować choć nie znam Corela i nie wiem czy ma takie możliwo¶ci choć zapewne ma a przynajmniej powinien 8)

dzieki za rade lecz kiedys próbowałem zeskanować negatyw zwykłego zdjęcia jednak nie uzyskałem zadowalających efektów. cóż spróbuje jeszcze raz z tymi i zobacze jaki bedzie efekt.
pozdro
Odpowiedz
Niestety do tego potrzebny jest specjalny skaner do negatywów i warto przy niewielkiej ilości klatek skorzystać z usług profesjonalnego punktu i wskanować to porządnie i głeboko jak należy na markowym sprzęcie, skanery domowe się do tego zupełnie nie nadają :Smile
Odpowiedz
(13.01.05, 20:34)Kamil link napisał(a):mam pytanko jak umiescic plik gif bo w galerii mozna tylko jpg i png.
Wgraj te pliki na jakis serwer FTP (lub np skorzystaj z serwisu www.imageshack.us) i wstaw ich adres pomiedzy znaczniki [ img ] i [/img] (tak samo, jak z poprzednim zdjeciem).
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
r.ziomber dzieki za adresik.

a jak sie wam fotka podoba???
Odpowiedz
Kamil ciesze sie, ze Ci sie udalo ;D Wink
Łódź BRESSER 80/900 lornetka 10x50 NIKON CP4800 ZENIT 12XP Pozdrawiam Sebastian Wink
Odpowiedz
(13.01.05, 20:34)Kamil link napisał(a):jak na warunki techniczne mysle ze jest ok, może ktoś podpowie jak zlikwidować miejsca łączenia zdjęć.

Prawym na fotkę i Edytuj mapę bitową, tam można zrobić wszystko.
Odpowiedz
Wyżej możecie zobaczyć jakie były początki :-[.

Ostatnio zaniosłem negatywy do zeskanowania, pobawiłem się w PS-ie i mam nadzieję że efekt się wam podoba.

[Obrazek: 14kk4lu.jpg]

Odpowiedz
Teraz jest dużo lepiej.Pozdro
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości