Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burza foci Machholza - 9 styczeń
Znowu przez małpę Canon A75. Nie uważam (tak jak sądzi qubanos), aby zdjecia sprzętem tej klasy były "ubogie" - przeciwnie, każda fotka wzbogaca mój warsztat i poszerza fotograficzne horyzonty. Chcę pokazać, że nawet takim marnym sprzętem da się z tego szumu co nieco wycisnać.

Wszędzie czasy 15 sekund, zbliżenie z Plejadami (fot. nr 2) na zoomie 3x czyli odpowiednik analogowego 105 mm, reszta normalnie czyli 35 mm. Wiał badzo silny wiatr + za długi czas, więc gwiazdy lekko w postaci kresek.

Na plus moge zaliczyć fakt, że jak przyjechałem o 23:30 z pracy do mojego miasteczka, było ono całe pogrążone w egipskich ciemnościach (awaria zasilania - silny wiatr). Zdjęcia wykonałem pomiedzy 23:40-23:50 CSE z mojego podwórka. Niestety przerwa oświtlenia trwała niecałą godzinę, zresztą zaraz po północy całe niebo zasnuło się chmurami.... >Sad Widać trochę chmur pod Orionem - jak zwykle podświetla Białystok  Tongue

[Obrazek: machholz9sty.jpg]
od lewej - Orion, Burzuś, Byk, Plejady, kometka Smile

[Obrazek: machholz9sty_2.jpg]

[Obrazek: orion9sty.jpg]

PS - dzwonił do mnie dziś mój znajomy kolega-fotografik z Czarnej, mieszka 200 metrów dalej, kupił właśnie Canona 20 D i chciał focić kometę. W najbliższym czasie wpadam do Marka podotykać sprzęt  Wink ;D

PS2 - a teraz spać, pobudka o 5 i jazda w puszczę, bawić sie w geocaching (skarb, przygoda, emocje, bagna...etc :Smile

Pozdrawiam- burza [Obecnie z 54.6896 N, 1.2280 W]
Odpowiedz
Tyle radości i pozytywnych emocji bije od tego adonisa na fotce  ;D

Ładnie wyszło  Smile
Odpowiedz
(09.01.05, 01:12)burza link napisał(a):Znowu przez małpę Canon A75. Nie uważam (tak jak sądzi qubanos), aby zdjecia sprzętem tej klasy były "ubogie" - przeciwnie, każda fotka wzbogaca mój warsztat i poszerza fotograficzne horyzonty. Chcę pokazać, że nawet takim marnym sprzętem da się z tego szumu co nieco wycisnać.
Zdaje sie ze zle mnie zrozumiales albo nie zuwazyles cudzyslowow Wink od razu sprostuje bo tak tez mogles pomyslec: nie oznaczalo to ze ludzie ktorzy je ogladaja/robia/czy cokolwiek innego sa ubodzy Wink
chodzilo o to ze fotki sa robione sprzetem duzo nizszej klasy niz dslr'y. Poza tym wielokrotnie juz powtarzalem ze foci sie tym co sie ma i trzeba byc zadowolnym z kazdych wynikow.
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
no fajnie wyszly te fotki. gratuluje.
Smile
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości