Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mars 17.05.2003 - trudne boje
Aha - chce jeszcze sprobowac cyknac jowisza w tym sezonie. Wiem, ze juz ladny to na 100% nie wyjdzie, ale co tam - to nie jest najwazniejsze Smile

Chce tez sprobowac cyknac inne planetki - moze neptun i uran. Cos powinno dac sie zarejestrowac.

Chyba zamowie tez sobie barlowa 3x. Z tego co czytuje, lepiej robic w moim przypadku barlowem x3 i potem zmniejszac obraz, a pozwoli to zlapac wiecj szczegolow, nawet przy kiepskim seeingu. Ten sam efekt wystepuje przy porownaniu 1x a 2x. Niby obraz 2x jest mniej ostry 1:1 to ilosc szczegolow znacznie wieksza.
Odpowiedz
Zgadza się. Też by mi sie przydał Barlow x3... W moim przypadku fotki Marsa będą raczej rzadkie, najwyżej jedna na tydzien lub dwa. Chodzi o to że trzeba wstac o 3 rano, popstrykac do 4, posiedziec troche przy kompie (bo niecierpliwy pod tym względem jestem Wink ) tak do 5, polozyc sie i wstac o 6 bo na 7 do szkoly Smile Tak więc ograniczę się do weekendow.
Pozdr
Odpowiedz
Małek - ustawisz ETX, ciach ciach pozgrywasz i tylko obrabiać...

ja to się będę męczył z wynoszeniem sprzętu, bo balkon na Marsa trochę nie pasi
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Mały ETX ma swoje zalety, co? Wink
pozdr
Odpowiedz
small but powerful Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
To taka 125 to juz full wypas musi byc. Dajcie mi jakiegos fajnego linka do galeryjki planet z tego najwiekszego ETX!
Odpowiedz
Jesion, w gruncie rzeczy to najlepsze foty widziałem... z ETXa 90! Glownie dlatego, że jest najbardziej rozpowszechniony, chociaz kto tam wie...
Odpowiedz

Czy móglbym prosić o porownanie tego zdjęcia do jakiejs animacji obrazującej wygląd powierzchni Marsa w dniu dzisiejszym..??Zdjęcie jest z godziny 4/00.

[Obrazek: fc18043b.jpg]

Mars w okularze mojego teleskopu był odwrocony o 180 stopni w stosunku do tego ze zdjęcia. Widoczna dziś była czapa polarna oddzielona od reszty widocznej powierzchni planety wyraznym ciemnym obszarem-jak na zdjęciu(mam nadzieję).

PS.
Moze znajdzie sie ofiarodawca a jeśli tak, to przyjmę kolorową kamerę ccd....
Odpowiedz
Hanysiak, bardzo fajna fotka! Gratulacje!
pozdr
Odpowiedz
(23.05.03, 11:27)hanysiak link napisał(a):Czy móglbym prosić o porownanie tego zdjęcia do jakiejs animacji obrazującej wygląd powierzchni Marsa w dniu dzisiejszym..??Zdjęcie jest z godziny 4/00.

[Obrazek: fc18043b.jpg]

To wygląda mniej więcej tak:

[Obrazek: mars.jpg]

Ten ciemny pas to powinno być Mare Cimmerium i Tyrrhenum. Podaję za Mars Previewer II. (namiary podał Bielack w "Oprogramowaniu": http://astro4u.net/yabbse/index.php?boar...readid=151)

Autopoprawka:
Zmienil się "odrobinę" obrazek. Widoczny na zdjęciu ciemny pas to (od lewej) Mare Sirenum, Cimmerium i Tyrrhenum. To ostatnie na samym brzegu z prawej strony.

Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości