Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MARS 16.05.2003 !
rozgrzewam się przed opozycją Smile Miałem obserwowac zacmienie, ale nie wyszło wiec rzuciłem sie na Czerwonego.

Seeing miałem lichy, ale grunt że coś tam widać Smile Ale powiedzcie mi co, bo ja nie mam jak tego sprawdzic.

[Obrazek: mars16052003.jpg]

pozdr
Odpowiedz
Mniam mniam Smile

Mam prosbe - czy moglbys zaznaczyc dwoma kreskami os obrotu planety? Ja sie nie znam ale jak mialbym strzelac to pwoeidzialbym ze planeta "lezy" na boku ;D
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Hmmm, niezłą fazę ma ten Mars! Na razie niewiele szczegółów, ale czego można wymagać po 11" średnicy i małej wysokości nad horyzontem :-\. Póki co, trzeba czekać do sierpnia. Będzie ponad dwa razy większy i coś czuję że to będzie hit tego lata. 8)
Odpowiedz
Kuba, gratuluję refleksu - pierwsze fotki Twoje ;D
Polecam zassać sobie jeden z programików "Marsjańskich" o jakich piszę w "Oprogramowanie". Taki np. Mars Previewer II jest świetny do naszych zastosowań - nie szpanuje kratermi i takimi tam, ale pokazuje coś, co wygląda prawie jak ten "rozdeptany groszek" w naszych okularach.
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
(16.05.03, 12:08)Malek link napisał(a):Seeing miałem lichy, ale grunt że coś tam widać Smile Ale powiedzcie mi co, bo ja nie mam jak tego sprawdzic.

Gratulacje. Też chciałem, ale nad ranem pogoda nie dopisała >Sad. To co widać to chyba Syrtis Major. Tak przynajmniej wynika z mojego szacowania na podstawie mapek z S&T.
Pozdrawiam
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Gratulacje! Pierwsze foty Marsa za płoty.

Jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie porównanie obrazów Marsa z mojego MTO i twojego ETX-90( w sumie podobna klasa).
Odpowiedz

Gratulacje Małek!

Kiedy spojrzałem na Marsa 2 tygodnie temu to mi sie nawet patrzec nie kciało a tu takie zdjęcie!!
Odpowiedz
(16.05.03, 15:04)MateuszZ. link napisał(a):Jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie porównanie obrazów Marsa z mojego MTO i twojego ETX-90( w sumie podobna klasa).

Mateusz, za sterami ETX'a będzie Małek. A to oznacza, że możliwości jego sprzętu musisz pomozyć x2. ;D

PS. Happy Birthday!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości