Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaż
Witajcie! Może ktoś mi polecić jakiś montaż pod teleskop 114\900 który uprowadził by wraz z aparatem Nikon CP 4500 przez conajmniej 1 minute w.w rurę
Odpowiedz
A powiedz nam jak Ty chcesz te fotki robić?
Jeśli myślisz o robieniu na "piggy-back" samym aparatem to wystarczy byle co Wink
Jeśli masz zamiar robić afokalnie (przez okular) to wtedy będziesz miał do czynienia z ogniskowymi rzędu 2-4 metry, a to oznacza grube $$$.
Odpowiedz
Jeśli z guiderem to może nawet vixen gp by starczył. Jeśli nie to moze jakiś losmandy 8-ka lub któreś mniejsze gemini. Of kors potem mamy jeszcze cała game Takahashi AP itd itd. kwestia ile tysiecy dolców chcesz na to przenzaczyć .

pozdr
DaVe
Losmandy GM8+300D+..... w realizacji Wink
Odpowiedz
Niezależy mi na ogniskowych żędu 2-3m, chcem palić fotki przez okular w teleskopie o ogniskowej 900mm nie dłuzej niż 1 minute, chyba niemusze kupować drogich montaży specjalnie nadających sie do astrofotografi, zależy mi na uprowadzeniu montazu tylko 1-1,5 minuty maxymalnie :Smile Myślałem o montazu w Astrokraku Sky view pro za 1490zł :Smile
Odpowiedz
Przez okulary właśnie uzyskasz duże ogniskowe, chyba nie zdajesz sobie sprawy z trudności poprowadzenia takich fotek :Smile.
Odpowiedz
w takim razie Hamal jakie ogniskowe uzyskam przez okulary oczekuje konkretów Wink Mam tu na mysli okular 18mm, 25mm.
Odpowiedz
z okularem 28mm to będzie ~270-1100mm domyslnie z cp4500 bo wiem o co chodzi. 8)
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(01.10.04, 12:09)Mitek link napisał(a):w takim razie Hamal jakie ogniskowe uzyskam przez okulary oczekuje konkretów Wink Mam tu na mysli okular 18mm, 25mm.

Spróbuj a efekty Cię zaskoczą Smile
Odpowiedz
powodzenia w ustawianiu ostrości przez 18mm i zoomie w aparacie x4 :-*
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
McArti, coś te Twoje porachunki Wink się mi nie zgadzają.
CP4500 ma po przeliczeniu ogniskową 38-155mm. Powiększenie w telskopie 900 mm z okularem 28 mm będzie jakieś 32 razy. Czyli zakres ogniskowych CP4500 będzie ok. 1200-5000 mm
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości