Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Phoebe Flyby
(13.06.04, 09:48)Limax7 link napisał(a):Od razu widać, że to przechwycona asteroida. Ma bardzo nieregularny kształt i duże kratery i wgłębienia. Podoba mi się ten księżyc Smile
Ciekawe czy większej rozdzielczości zdjęcia będą.

Będą! Bo te zdjęcia były wykonane z odległości 143 tys i 77,4 tys. km, a najbliżej Cassini znalazł się 2068 km od Phoebe! ;D
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
aaaaaa!!!!!!

i co powiecie na to? ;D

[Obrazek: PIA06068-br402.jpg]
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
uhhh

[Obrazek: 197_207_1.jpg]
Odpowiedz
No, pięknie pięknie Big Grin
Już mam to na pulpicie Wink
Odpowiedz
(13.06.04, 22:24)Bartolo link napisał(a):aaaaaa!!!!!!

i co powiecie na to? ;D

[Obrazek: PIA06068-br402.jpg]

tu troche wieksza wersja :-)
http://ciclops.lpl.arizona.edu/media/ir/..._203_1.jpg
Odpowiedz
Co na to powiedzieć? wydaje mi sie że to nie bryła skalna, tylko sypki materiał i jak inne małe ciała jest zbudowany z luźnego materiału w całej objętości. Lita skała daje zupełnie inny obraz.
Odpowiedz
eee tam jpg, sciągajcie pliki png - kompresja bezstratna

mnie się najbardziej podoba to:
http://ciclops.lpl.arizona.edu/view.php?id=196

ten krater z osuwiskiem jest po prostu boski
Odpowiedz
(14.06.04, 07:38)lemarc link napisał(a):Co na to powiedzieć? wydaje mi sie że to nie bryła skalna, tylko sypki materiał i jak inne małe ciała jest zbudowany z luźnego materiału w całej objętości. Lita skała daje zupełnie inny obraz.

twierdzą, że to kupa lodu i skał pokryta pyłem, lód jest podobno widoczny jako jasne smugi przy młodych kraterach i na ścianach większych kraterów gdzie nastąpiły osuwiska
Odpowiedz
Witam,

czyli może to być jądro dużej komety...

Hermes
Odpowiedz
Cytat:

No fantastico...
Wyborne wręcz...
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości