Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C/2003 K4 (LINEAR|
Szkoda, że ten skok jasności jest tak duży, że aż podejrzany. Jakby pomylili K4 z jakąś
kometą, która ma np. 7 mag, to ludzie byliby mniej podejrzliwi i możnaby było sprawdzić
czy sugestia działa Smile

Arek
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
(27.05.04, 14:20)Limax7 link napisał(a):To jest niestety błąd na stronie WWW. To są wyniki identyczne jak dla C/2002 T7 (LINEAR), przed chwilą pokumałem.

Czyli nie dla psa kiełbasa :-\

A nie da się złapać tej T7 tuż po zachodzie Słońca koło 8-mego czerwca, czy będzie za jasno?
Odpowiedz
(27.05.04, 15:33)Maquis link napisał(a):A nie da się złapać tej T7 tuż po zachodzie Słońca koło 8-mego czerwca, czy będzie za jasno?

Będzie za jasno.
Gdzieś z równoleżnika poniżej +45* można by spróbować odnaleźć C/2002 T7 (LINEAR) na wieczornym niebie.

Z Europy np. Portugalia, Hiszpania, Włochy, Grecja, Albania, Turcja ;D

Odpowiedz
Mam pytanko:
Ile jasności ma kometa teraz, a ile będzie miała maximum? ???
Odpowiedz
(27.05.04, 17:00)Matias link napisał(a):Mam pytanko:
Ile jasności ma kometa teraz, a ile będzie miała maximum? ???

C/2003 K4 (LINEAR) ma teraz ok. +10.0 mag.
Maksymalna jasność przewidywana jest na 23 października 2004 r. (+6.4 mag.) i NIESTETY u nas w Polsce nie widoczna.
Dla nas będzie widoczna do ok. 1 września 2004 r. (+7.1 mag.) - to też sporo.
Jest to dobra kometa do obserwacji gdyż jej peryhelium wynosi ok. 1 AU przez co nie będzie tak szybko uzyskiwać / tracić na jasności.

Ach, gdyby tak pół roku wcześniej lub później. Zresztą, spójrzcie sami.

Orbita komety (15 sierpień 2004 r.)
[Obrazek: orbita_c2003k4_20040815.png]

Odpowiedz
byłaby jazda na maxa, warkocz przez pół nieba i ... (chaciałem napisać widoczna w dzień, ale w tym wypadku dałbym d...y 8))
pozdrawiam,
Bartosz
Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz
Arku pozwolilem sobie w programie ktorego niektorzy nie doceniaja na odszumienie, wyciecie hot pixeli (a co wydaje sie mi bardziej prawdopodobne to kurz na sprzecie) oraz dodanie stopki.
Teraz (moze to auto sugestia Smile) ) widac nieco lepiej

[Obrazek: 27.c2003k4.big-final.jpg]

A jesli ktos chce zobaczyc czy sie roznia obie fotki zapraszam T U T A J >>http://ciapek.uci.agh.edu.pl/~skoczews/pkim/dorda/
Odpowiedz
To nie są hot pixele, bo one odejmują się wraz z uwzględnieniem obrazkow kalibracyjnych.
Kuż też nie, bo znika po uwzględnieniu Flatów. To są po prostu cosmic ray'e, ale dobrze, że
je wyciąłeś. Dla mnie efekt jest czysto kosmetyczny, ale faktycznie na stronę będzie lepiej
się nadawać oczyszczona fotka.

Arek
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
Prawda Arku, że czasem warto oderwać się od rutynowej obserwacji Smile
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości