Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[img]Moja pierwsza i ostatnia przygoda z astrofoto
Witajcie bracia astromaniacy. <br><br>Wczoraj w końcu z Waldim udało się nam przetrenować LX-200 10" w temacie astrofoto. Ja tam nie wiem co wy w tym widzicie ale to ustawianie ostrości to jest chore i niweczy całkowicie przyjemność pstrykania. Po walce z laptopem przetrenowaliśmy troszkę inną metodę wykonywania zdjęć. Jak wiecie mam dostęp do różnych dziwnych kamer przemysłowych. Wzięliśmy więc kamerę Panasonica WV-CP-470 (480TVL- przetwornik superdynamiczny II generacji) i podłączyliśmy po S-Video do kamery cyfrowej Sony TRV-DCR-720. Za pomocą tej kamery zarejestrowaliśmy obraz na taśmie w formacie cyfrowym Digital 8 i przenieśliśmy do komputera. Metoda jest o tyle wygodna, że nie potrzeba mieć laptopa (ale potrzeba jest mieć kamerę cyfrową z wejściem analogowym - niestety). O to efekt. Aha walczyliśmy u mnie w domu na tarasie.<br><br>[Obrazek: 136_Saturn.jpg]<br><br>[Obrazek: 137_Jowisz.jpg]<br><br>
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
No nie jak to nie żart z okazji 1-go kwietnia to ja odpadam ! <br>Mirek biorę okularki do Nikona i Nikona do Jachranki możemy coś pstryknąć.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Nie wiem tylko jak usunąc to niebieskie gówno na Jowiszu z prawej strony. Ciekawe że nie ma tego na Saturnie.<br>Nie rozumiem o co chodzi z tym Nikonem
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
To znaczy jest to niebieskie na Saturnie ale nie tak mocno. <br><br>Wiesz co Bartku człowiek się namęczy, wymarznie, oczy mu wychodzą na wierzch, a potem ktoś to skomentuje krótko żarty.:-(
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
No wiesz ten moj nikon to taki fajny wynalazek co go astroamatorzy lubią Smile<br>Mam do niego okularki Scopetronix'a i Wiliams Optics i mozna by coś powalczyć bo u mnie takie ładne nie wychodzą . Może to kwestia teleskopu a może np. kolimacji nie wiem .<br>Dlatego możemy poeksperymentować na takim sprzęcie.http://astronomia.net.pl/infopage.php?id=10
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Nadal Bartku nie rozumiem ten mój Jowisz i Saturn robione były w ognisku głównym
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Acha to troszke zmienia postać rzeczy , ale sorki jesli się zdenerwowałeś że to żart , bo naprawde bardzo mi się to podoba. Wygląda czadowo !<br>Bo Ty tak cicho siedzisz a jak walniesz fotke to jak z APO i potem mam duże stresy Smile
Odpowiedz
Nie uważam aby te zdjęcia były jakieś wielce rewelacyjne. Ale mam cichą nadzieję, że ludzie uwierzą w to, że i z lustra wychodzi nie gorzej niż z APO.<br><br>Nie zdenerwowałem się.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Wcale się Bartkowi nie dziwię. Zdjęcia powalają. Brawo.[pre]Janusz W.[/pre]
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program&nbsp;AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Ja pamiętam, jak po pierwszym czy drugim foto Waldka z 128 Takahasi Mirek powiedział - "nie napalajcie się tak na APO. Z dobrego lustra też można dobre foto zrobić". I dalej obiecał, że jak tylko jakąś fotkę zrobi to zaraz się pochwali.<br>No i oto efekty - tylko pogratulować! <br><br>I tak teraz myślę - taki telep jak Waldka APO i SC Mirka to w sumie podobna kasa (mniej więcej chyba?). To i fotki podobne...<br>Nu pagadi Mirku - jak będę duży, też będę miał taras i też będę takie fotki pykał ;D
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości