Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz - K3CCD vs Registax
Adam czy te zdjęcia z 1-go kwietnia są prawdziwe czy to ten zart primaaprylisowy? Pytam bo są ładne jak diabli.

Ja znalazłem dziś kasete z nagraniem video , ktorego dokonałem w roku 1998 jesli sie nie myle, w obserwatorium fromborskim(na Zurawiej górze) 15 cm teleskopem (chyba) Shmidta-cassegraina na prowadzeniu elektrycznym.
Jednak gdzie mojemu Jowiszowi do Adamowego.. >Sad >Sad..
[Obrazek: fc20e3c3.jpg]

Odpowiedz
Nie no, oczywiscie ze sa prawdziwe Smile
Odpowiedz
kurcze - elektronika cała jest gotowa, tylko nie mam nic poza tym... chciałem zrobić jakąś głowicę paralaktyczną do tego cykacza, ale chyba jednak na początek zbuduję standartowego koziołka, tyle, że pewnie na jakimś niezbyt wysokim, masywnym trójnogu i z lunetką polarną - co umożliwi dokładniejsze ustawienie w osi

niestety nie widze na razie możliwości wykonania czegokolwiek na warsztacie (tj. zamówienia), więc będe musiał jakimiś swoimi totalnie amatorskimi metodami się posłużyć - pewnie tak jak w przypadku mini-koziołka zamówię klocki lego u stolarza i sobie wszystko pomontuję...

będzie to wyglądało tak:
[Obrazek: gotowe2.jpg]
+ trójnóg + większy rozmiar + auto_sterowanie
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz

I jeszcze raz ten sam Jowisz ale stak nie 20 lecz 121 klatek
Widoczne jeden cien i dwa ksiezyce..
Gdybym tego jowisza zrobił kolorowa kamera to by dopiero było!
....Małek jak myślisz....

[Obrazek: fc2094ad.jpg]
Odpowiedz
Mysle, że była by luta Smile
Pozdr
Odpowiedz
Zobacz ile tam informacji jeszcze bylo Smile

[Obrazek: jup1.jpg]
Odpowiedz
Adam, tez nie mogłem sie powstrzymac i wrzuciłem go do "obrabiarki" Wink Wyszło mi podobnie Smile
Pozdr
Odpowiedz
Pocieszył mnie ten '1-klatkowy" obraz z webcama bez obrówki. W sony 717 efekt jest bardzo podobny, co sugeruje, że obejde się bez webcamerki.
Pozdr.
Odpowiedz
Potwierdzam to o czym mówił Adam w pierwszej wiadomości: Registax jest lepszy. Jak go zainstalowałem odgrzebałem stary film z Jowiszem i obrobiłem go na nowo. Jeśli chodzi o kolory to operowałem tylko regulacją nasycenia:

[Obrazek: jowisz2.jpg]
Tak więc wcale nie trzeba kopiować kolorów z innego zdjęcia.

Bartolo! Wzruszyłeś mnie tym koziołkiem! Miałem kiedyś coś podobnego tylko kilka razy większe z "lunetką biegunową" w postaci rurki po długopisie Smile i regulacją. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia tego cuda. Napęd maiło to ręczny-synchronizowany z walkmana ;D.Co 15s nagrany miałem sygnał dźwiękowy i według niego kręciłem śrubą napędu. Później przyszła pora na upgrade i zrobiłem koziołka metalowego z silnikiem krokowym. To były czasy...

pozdrawiam
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
No Piotr, ta fota Jowisza jest naprawde dobra. Pamiętam poprzednią wersję. Różnica jak z tąd na Hawaje.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości