Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oj, działo się dziś na Słońcu!
Hmmm<br>nie wiedziałem że to powiem, ale na zdrowy chłopski rozum to zgadzam się z Papatkim ( ale tylko w tym przypadku , bo sprawa z synchronizacją migawki nadal mnie intryguje ale nie mam narazie czasu na kontynuowanie wątku ).<br><br>Ja mam inne pytanie:<br>cyt. Janusza<br>"Gęstosć filtru dobiera sie grubością warstwy chromu z jego obu stron, która jest wprost proporcjonalna do czasu parowania przy stabilizowanch parametrach zasilania działa elektronowego"<br><br>Możesz dokładniej wyjaśnić jak to działa ? tzn. do czego uzywasz działa elektronowego ?<br><br>Łukasz Markulis<br>lmarkulis@l.pl<br>
Odpowiedz
wracając do tametego wątku zerknij tutaj:<br>http://216.239.39.100/search?q=cache:-KfFr4a9ifcC:homepage.ntlworld.com/molyned/Vesta-sc.htm+Philips+PCA+646VC&hl=en&ie=UTF-8<br><br>ciekawostka Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Właśnie coś takiego myślałem zrobić ze swoim olympusem - "debilkiem", bo mam już dość tego krótkoogniskowego obiektywu. CCD ma wymiary takie jak w webkamerce, 1,3M pixeli - tu jest problem <br><br> Myśle że po web camach czas na ekserymenty z tanimi cyfrówkami.<br><br>Na rysunku z pod linku :<br>http://www.siliconfilm.com<br><br>Zauważ że cześć elektroniki z wyświetlaczem jest tam "przyczepiona" pod aparatem. Znaczy się że jakoś musieli to połaczyć z CCD w aparacie. Sądze że jest to poprostu sprzężone elektromagnetycznie ( bo nie było by jak przeciągnąc kabelków ;-))) ). Jak widać  w elektronice da sie zrobić niemal wszystko - z migawką też niebyło by problemu ( np. czuła fotodioda tuż przez CCD, wyprowadzenie do lampy błyskowej ... - CCD może działać np. 1s reszte załatwia orginalna migawka aparatu ) .<br>Jedyne z czym jest problem to z dużymi układami takimi ja klisza - wysoki koszt ze względu na duży odrzut z produkcji. Pewnie dlatego takie insertery nie "zaczepiły" się na rynku. <br><br>Pzdr<br><br>Łukasz Markulis<br>
Odpowiedz
Łukaszu działo elektronowe w aparaturze próżniowej służy do naparowania chromu (ten raczej sublimuje niż się topi) i innych trudno topliwych substancji na np szkło lub inny podłożowy materiał Big Grin<br>Do Papatka:<br>Tak Panie, nie ośmieliłbym sie sprzeciwić twojemu zdaniu i niedopuszczam myśli że są jakieś luki w twojej rozległej wiedzy tematu Wink Wink Wink, szkoda że nie wpadniesz  o panie do Jachranki na slajdowisko twojego padawana o mistrzu mój jaśnie oświecony i trawający w chwaleWink Wink Wink<br><br>Z prima aprylisowym astropozdrowieniem JanuszP. <br> Wink Wink Wink
Odpowiedz
"Łukaszu działo elektronowe w aparaturze próżniowej służy do naparowania chromu (ten raczej sublimuje niż się topi) i innych trudno topliwych substancji na np szkło lub inny podłożowy materiał "<br><br>wygrałeś<br>to nie fer , falstart 10 godzin przed czasem ;-))))<br><br>Pozdrawiam<br>Łukasz
Odpowiedz
Próby miałem zrobić z "Traktorem" czyli Michałem. D a nie z Turem i chyba mylisz osoby ale Michał jest teraz zajety i nie podjął tematu i nie kontaktował się za mną a tej sprawie o której już zresztą sam zapomniałbym gdyby nie twój przydługi mail z cytami z płomiennego czata, zresztą powyrywanymi z kontekstu !!!<br>Postaram się na przyszłość nie drażnić byka, przynajmniej na jego własnym wybiegu    arriva!!!<br>Wyluzuj Papatek bo ja już na to patrzę z przymrużeniem oka i z odpowiednim dystansem Wink<br>
Odpowiedz
Też trochę luzu proponuję.<br><br>Janusz, mam pytania do Ciebie.<br>1. Ten filtr z ruskimu literkami to bezpieczny jest dla oczu na 100%?<br>2. Nie chce poruszać drażliwego tematu Spr.Kw. Ale robiłem testy ZENITEM z filmem z kiosku i moim Casio. Po skierowaniu obu aparatów na ten sam obiekt oba trzeba było ustawić z podobnymi czasami i przysłonami aby dobrze naświetlić (przy podobnych ogniskowych). Nie zrobiłem Słońca Zenitem, ale wydaje ni się że te x8 róznicy coś tu nie pasuje. Możesz trochę rozwinąć temat nie dotykająć Spr.Kw.? Wink
Odpowiedz
Filtr gęściejszy wizualny, który posiadasz powinien z teleskonwerterem dać dobre wyniki przy MTO 11 CA z czasami rzędu 1/500 do 1/2000 w zależności od filtracji naszej atmosfery.<br>Jaki czas Ci pokazał Zenit z telekonwerterem i filtrem a jaki cyfrówka i przy jakiej wynikowej przysłonie bo to też umożliwi porównanie (oszacowanie) wydajności chipu twojego paratu i kliszy przy danej czułości ;D ;D ;D<br>Zobaczymi ile tobie wyjdzie różnicy bo ja stawiam na prawie rząd wielkosci lepiej dla chipu jakieś 8x +-2x<br>Filtr jest bezpieczny bo samo szkło nie przepuszcza ultrafioletu a chrom nie przepuszcza też i termicznej podczerwieni więc możesz nim spokojnie lukać z okularem czy wizjerem Zenita  Smile Big Grin ;D
Odpowiedz
Słońce było robione bez telekonwertera, przy F=2.0 aparat zaproponował czas 1/150 sek i tak pstryknąłem.<br>Słońca Zenitem nie robiłem, ale zrobiłem test porównawczy obu aparatów kierując je na teściową kolegi (wiem, że to mogło spowodować przekłamania Wink)<br>Oczywiście bez MTO. W Zenicie obiektyw 58mm, film ISO 200, F=2,8, czas 1/250 sek. W Casio ok 58 mm, ISO 180, F=2,8 apart zaproponował czas 1/160 sek. Wartości wydają się być podobne.
Odpowiedz
Nie bardzo Janusz rozumiem Twojego złośliwego sarkazmu i bardzo Cię proszę albo o konkretną odpowiedź albo o niepisanie wcale (w końcu tak też przecież robiłeś nie raz).<br>Muszę powiedzieć że mój aparat cyfrowy jest bardzo wydajny - mogem na jednej karcie pstryknąć 100x więcej fotek niż swoim zenitem.....<br>mało tego wynikowa czułość przy zadanej przesłonie jest ekwiwalentnie zbieżna z czułością aparatu cyfrowego przy porównywalnych sprawnościach kwantowych obu nośników.<br><br>a upraszczająć to w życiu nie lubie dwóch rzeczy:<br>1. ściemy.<br>2. ściemy !<br><br>z naszej wirtualnej znajomości niestety mam tylko i wyłącznie takie doświadcznia- czy mam je publicznie wymienić ?<br><br>pzdr !<br><br>Łukasz - ten spód to coś tyć innego - mieści się tam zasilanie i jest miejsce na karte CF. W opisie jest z którymi aparatami ta przystawka chodzi - i tak jak mówiłem tylko wyłącznie z tymi które można sterować za pomocą styków od tylnej ścianki - stad nie ma tam żadnych kabli ani elktormagnesów Smile<br><br>pzdr !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości