Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy Jupiter - kupa...
To co napisalem bylo pierwszym odczuciem. Spodziewalem sie, ze obraz bedzie co najmniej taki jaki widze okiem w okularze. Teraz juz wiem, ze foto planet wymaga wiekszej praktyki i wyjatkowych warunkow.<br><br>Zawiedziony jestem, bo to 1/10 tego co widze okiem Sad
Odpowiedz
Jak widzisz Jesionie to całe CCD to nadal kiepska proteza oka i jego ewolucyjnie nabytych możliwości ;D
Odpowiedz
Janusz ccd ma wady, oko ma wady. Mysle ze kombinujesz poprostu w zla strone. Okiem nie wykonasz ekspozycji 5 minutowej prawda ? Troche jeszcze poczekamy na ccd o wlasnosciach takich jak ludzkie oko. Temat ten jednak bardzo minie interesuje i i jest to temat rzeka. Jako ciekawostke proponuje poczytac o nowych matrycach SuperCCD firmy Fuji gdzie jedna komorka sklada sie z pola o czulosci na "high lights" i pola o normalnej czulosci - co znacznie podnosci dynamike obrazu - nie przypomina Wam to budowy czegos ?<br><br>pzdr !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
To dalej nieudolna kopia komórki wzrokowej kręgowca, ja czekam na coś wyraźnie ponadto co stworzyla natura w drodze żmudnej ewolucjii  Wink Wink Wink<br>Nad tym nowym Fuji też poważnie się zastanawiałem, co o nim myślisz Papatek?
Odpowiedz
"...To dalej nieudolna kopia komórki wzrokowej kręgowca, ja czekam na coś wyraźnie ponadto co stworzyla natura w drodze żmudnej ewolucjii ..."   <br><br><br>Janusz tylko takie prowokacyjne pytanie . ile milionow lat jestes jeszcze w stanie czekac na ten evolucyjnie doskonaly wytwor Wink  bo ccd chyba dopiero sie wykluwa Smile, a powaznie to jak w takim tepie ccd bedzie ewoluowalo to za kilka ladnych lat osobiscie sobie wydlubie oczy i zamontuje kamerki Smile<br><br>zeby nie bylo zupelnie OT  to obrazek jest bardzo rajdowy !! Jesion jak sie poprawia kolory ??? bo te brazowe jowisze z vesty to juz nawet mnie zaczynaja dobijac .<br><br>pozdr<br>DaVe
Losmandy GM8+300D+..... w realizacji Wink
Odpowiedz
Oj DaVe jeszcze długo kamera nie będzie miała takiej dynamiki jak oko.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości